مدیر عامل شركت خدمات اداری شهر تأكید كرد

آلودگی هوا سمبل عدم توجه به بهره وری در بخش های مختلف كشور

آلودگی هوا سمبل عدم توجه به بهره وری در بخش های مختلف كشور

به گزارش بتن آنلاین مدیر عامل شركت خدمات اداری شهر عدم توجه به بهره وری در بخش های مختلف كشور را معضل اصلی در راه كاهش آلودگی هوا در كلانشهرها خواند.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، مصطفی قاضی زاده هاشمی در تشریح روند برگزای اولین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری و دستاوردهای آن اظهار داشت: بدون شك یكی از اهداف و وظایف مهم ما ارتقای سطح كیفی خدمات عرضه شده به شهروندان است. بنابراین با همكاری نهادهایی همچون سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور، سازمان ملی بهره وری و سایر نهادهایی كه در حوزه بهره وری در مدیریت شهری نقش بسیاری دارند اولین همایش ملی بهره وری را برگزار كردیم.

وی ادامه داد: سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور كه متولی بحث مدیریت شهری در كشور است بطور قطع می تواند نقش موثری در تحقق بهره وری در مدیریت شهری داشته باشد برای ایجاد این گفتمان ملی و توجه مدیران شهری به حوزه بهره وری این همایش برگزار گردید و در نشست ها و پنل های تخصصی آن تلاش شد به شاخصهای قابل اندازه گیری برای تحقق بهره وری دست پیدا نماییم. در این راه شركت خدمات اداری شهر نهادهای ذی ربط را كنار یكدیگر جمع كرد و این همایش برگزار گردید. این در حالی بود كه اقدامات برگزاری این همایش از بهمن ماه سال قبل شروع شده بود و 85 نفر نیرو به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای برگزاری آن تلاش كردند. نهایتا بیشتر از 20 هزار نفر ساعت برای برگزاری این همایش كار انجام شد.

وی افزود: خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از این همایش صورت گرفت و علاوه بر حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شهرداران كلانشهرها، كارشناسان و اساتید به همراه اعضای شوراهای شهر و روستا در این همایش حضور پیدا كردند.

مدیر عامل شركت خدمات اداری شهر در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به برگزاری پنل های تخصصی به بررسی لایحه درآمد پایدار شهرداری ها و همینطور لایحه مدیریت یكپارچه شهری در خلال این پنل های تخصصی اشاره نمود و اضافه كرد: با عنایت به حضور آقای عارف نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در این همایش فرصت مناسبی فراهم گردید تا در مورد این دو لایحه كه زمانی طولانی را هم در راه تصویب و تدوین سپری كرده توجه نمایندگان برای ضرورت به نتیجه رسیدن این دو لایحه بیشتر از پیش جلب شود.

وی ادامه داد: در این همایش بیشتر از 100 مقاله و اثر به دبیر خانه در موضوعات مختلف حوزه بهره وری در مدیریت شهری ارسال شد كه بیشترین مقالات به ترتیب از شهرهای تهران، اصفهان و شیراز ارسال شده بود. همینطور نمایشگاهی هم در كنار برگزاری این همایش برگزار گردید تا شهرهای مختلف بتوانند مهمترین دستاوردهای خویش را در معرض دید عموم قرار دهند.

قاضی زاده هاشمی به پیشنهاد عارف نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد تشكیل دبیر خانه دایمی همایش بهره وری در مدیریت شهری اشاره نمود و اضافه كرد: دبیرخانه این همایش در شركت خدمات اداری شهر كار خویش را شروع كرد و با عنایت به عرضه این پیشنهاد و ضرورت توجه به بهره وری در مدیریت شهری این آمادگی وجود دارد كه با هماهنگی دستگاه های ذی ربط این اقدام توسط شركت خدمات اداری شهر محقق شود. در حقیقت اگر شرایط لازم فراهم گردد و دستگاه های ذی ربط همدلی لازم را داشته باشند می توان همایش بعدی را به صورت بین المللی برگزار كرد.

وی افزود: در انتها برگزاری اولین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری اطلاعیه ای قرائت شد كه در خلال بندهای آن چكیده آن در پنل های تخصصی عرضه شده، منتشر گردید. در این بیانیه بحث هایی همچون هوشمند سازی خدمات شهری و افزایش كالایی آنها، رویكرد اجتماعی و ضرورت مشاركت شهروندان، مدیریت یكپارچه شهری و نقش آن در افزایش بهره وری، نظام بودجه ریزی شهرداری ها و نقش آنها در افزایش سرعت خدمات رسانی به شهروندان و مبحث توانمندسازی و اصلاح آئین نامه اداری استخدامی شهرداری ها مورد تاكید قرار گرفت.

وی تصریح كرد: بطور قطع یكی از محورهای ارزیابی می تواند درحوزه مدیریت شهری توجه به بندهای همین بیانیه باشد كه در آن می توان به موضوعاتی همچون توجه به بحث آموزش هدفمند برای تحقق بهره وری، هوشمند سازی، مشاركت مردم بعنوان كلیدی ترین مبحث با عنایت به شرایط سخت اقتصادی و همینطور استفاده از تجارب موفق شهرهای پیشرفته، نقش شورایاری ها، مدیریت بحران، ثبات در مدیریت شهری، شایسته سالاری، جوان گرایی و حركت در قالب قانون اشاره نمود.

مدیر عامل شركت خدمات اداری شهر در بخش دیگری از صحبت های خود به نقش رسانه ها در تحقق افزایش بهره وری در مدیریت شهری اشاره نمود و اضافه كرد: انتظار بیشتری از صدا و سیما برای انتشار و پوشش اخبار این همایش می رفت بطور قطع با پوشش مناسب این همایش می توان در راه اعتبار بهره وری در مدیریت شهری گام برداشت.

وی با اشاره به میانگین 15 ساعت كار مفید در هفته برای كشورمان اظهار داشت: این مورد چالش های پیشرو در حوزه بهره وری كشور را نشان داده است. آلودگی هوا كه امروز كلانشهرهای ما گرفتار آن شدند سمبل كمبود و عدم توجه به بهره وری در بخش های مختلف كشور است. امروز مراكز اسقاط خودرو چه تعداد فعال می باشند. همینطور در حوزه فرهنگ سفر همچنان شاهد خودرو های تك سرنشین در شهر هستیم علاوه بر اینها باید مشكلات شبكه حمل و نقل عمومی و سوخت را هم به آن اضافه نماییم كه همگی دست به دست هم می دهند و سبب می شود كه امروز به لحاظ شرایط آب و هوا در این وضعیت قرار بگیریم. بدون شك چاره آلودگی كلانشهرها توجه به بهره وری و هماهنگی دستگاه های ذی ربط است.

وی تصریح كرد: عدم توجه به بهره وری، آنفلوآنزای در مدیریت است كه كشنده و مسری است. بدون شك با استفاده بهنیه از زمان و ظرفیت ها می توان در جهت تحقق اهداف حوزه ارتقای بهره وری گام برداشت. امروز ظرفیت تولید انرژی در كشور 70 هزار مگاوات است. در حالیكه كمتراز هزار مگاوات آن از محل منابع انرژی های تجدید پذیر تولید می شود. اما در كشورهای توسعه یافته بخش زیادی از این انرژی از محل انرژی های تجدید پذیر استفاده می شود. در مدیریت پسماند هم مشكلات زیادی را شاهد می باشیم كه امیدواریم همه این مشكلات با همفكری و همدلی نهادهای مربوطه و توجه به مبحث بهره وری حل و فصل شود.
1398/09/13
15:40:14
5.0 / 5
4109
تگهای خبر: آلودگی , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد