وزیر راه و شهرسازی خبر داد:‏

كوشش برای افتتاح راه آهن تبریز- میانه تا آخر سال آینده

كوشش برای افتتاح راه آهن تبریز- میانه تا آخر سال آینده

به گزارش بتن آنلاین وزیر راه و شهرسازی از تلاش دولت برای افتتاح راه آهن تبریز- میانه تا آخر سال آینده اطلاع داد.‏به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، محمد اسلامی عصر چهارشنبه در جریان سفر یك روزه رئیس جمهور و اعضای هیات دولت با دستور رئیس جمهور برخی پروژه های مهم حوزه راه و شهرسازی را در شهرستان های این استان افتتاح نمود.
وی در آیین افتتاح این پروژه ها اظهار داشت: نخستین پروژه ای كه امروز مورد بهره برداری قرار گرفت، مربوط به خط راه آهن میانه به تبریز می شود كه بهره برداری كامل از آن، ۱۱۴ كیلومتر مسیر ریلی تبریز به تهران را كوتاه و زمان سفر را پنج و نیم ساعت می كاهد كه می تواند به گشایشی برای امور مردم تبدیل گردد.
اسلامی افزود: حجم سرمایه گذاری در این راه به نرخ روز، پنج هزار میلیارد تومان است كه امیدواریم در اسرع وقت این خطوط را به ایستگاه خاوران متصل نماییم تا در سال آینده راه آهن تبریز – میانه به صورت كامل به بهره برداری برسد.
وزیر راه و شهرسازی همینطور از بهره برداری قطعه چهارم آزاد راه ارومیه- تبریز به طول ۳۱ كیلومتر اطلاع داد.
وی اضافه كرد: پروژه سوم مربوط به راه اندازی باند دوم اهر- تبریز است كه جاده پرترافیكی به حساب می آید كه با ۳۶ كیلومتر افتتاح شده امروز، در مجموع ۸۰ كیلومتر از این بزرگراه قابل استفاده خواهد بود كه در صورت مساعد بودن هوا، ۸.۵ كیلومتر آن هم حداكثر تا تابستان بهره برداری شده و ۳.۵ كیلومتر دیگر از طریق هم تا آخر سال آینده به بهره برداری می رسد.
اسلامی تقاطع غیرهم سطح شهر بناب و راه اندازی، بهسازی و روكش آسفالت راه های روستایی به طول ۲۴۰ كیلومتر را از دیگر طرح های افتتاح شده امروز دانست.


منبع:

1398/09/09
23:39:52
5.0 / 5
4423
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد