مهر خبر می دهد

كاهش 21 درصدی مسافران و 26 درصدی پروازهای فرودگاه امام

كاهش 21 درصدی مسافران و 26 درصدی پروازهای فرودگاه امام

بتن آنلاین: تحولات بازار ارز سفرهای خارجی را به سمت سفرهای ضروری سوق داده است؛ در 6ماهه اول امسال نسبت به 6 ماه اول سال 96 تعداد پروازهای فرودگاه امام 26.2درصد و تعداد مسافران 20.6درصد كاهش یافته است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، فرودگاه امام خمینی (ره)، برخی آمار پروازی این فرودگاه در ۶ ماه نخست سال جاری را اعلام نمود كه برمبنای آن ۲۳ هزار و ۲۲۱ پرواز در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) انجام شده و ۳ میلیون و ۹۶۵ هزار و ۳۰۷ مسافر با این پروازها جابه جا شده است.
این در حالی است كه در مدت مشابه سال قبل (۶ ماهه نخست ۹۷) برمبنای آمارهای منتشره از طرف شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، ۲۷ هزار و ۵۶۹ پرواز در فرودگاه امام خمینی (ره) انجام شده و ۴ میلیون و ۳۳۴ هزار و ۷۰ مسافر بوسیله این فرودگاه جابه جا شده اند.
بنابراین در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال پیش از نظر تعداد نشست و برخاست هواپیماها، كاهش ۱۵.۷ درصدی و از نظر تعداد مسافر كاهش ۸.۵ درصدی رخ داده است.
بر اساس آنچه فرودگاه امام خمینی (ره) در سال ۹۶ اعلام نموده بود، در ۶ ماهه نخست سال ۹۶ در این فرودگاه ۳۱ هزار و ۵۰۰ پرواز انجام شده بود كه نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن (۶ ماهه ۹۵) رشد ۱۱ درصدی داشته است. همین طور در این بازه زمانی (۶ ماهه ۹۶) ۵ میلیون مسافر از فرودگاه امام خمینی (ره) تردد داشته اند كه نسبت به ۶ ماهه سال ۹۵، افزایش ۱۵.۵ درصدی داشته است.
بنابراین در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به ۶ ماهه نخست سال ۹۶، تعداد پروازهای این فرودگاه كاهش ۲۶.۲ درصدی و تعداد مسافران نیز كاهش ۲۰.۶ درصدی داشته است.
این در حالی است كه امسال ترمینال سلام با ظرفیت ۵ میلیون مسافر به فرودگاه امام خمینی (ره) اضافه گردید و ظرفیت این فرودگاه را در كنار ترمینال شماره یك فرودگاه امام خمینی (ره) به ۱۰ میلیون نفر در سال رسانده است.


منبع:

1398/08/15
20:06:32
5.0 / 5
4150
تگهای خبر: تردد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد