مناسب سازی 88 بوستان برای معلولین در تهران

مناسب سازی 88 بوستان برای معلولین در تهران

بتن آنلاین: استاندار تهران از انجام تبلیغات محیطی برای سامانه معبر با همكاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران آگاهی داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مناسب سازی معابر استان تهران ضمن قدردانی از همه دستگاه هایی كه در امر مناسب سازی اقدامات موثری انجام دادند، اظهار داشت: باید بپذیریم كه در امر مناسب سازی خیلی عقب هستیم. در واحدهای اداری، مسكونی، معابر و حمل و نقل این عقب ماندگی مشاهده می شود. پس نیازمند تغییر نگرش در سیاستگذاری ها هستیم و باید توجه جدی توام با تغییر رفتار را پیگیری نماییم.
وی افزود: هنوز 63 درصد از اماكن و معابر در كشور در بحث مناسب سازی اقدامات خودرا باید انجام دهند. در حقیقت تنها 37 درصد از اهدافی كه تعیین شده اجرایی شده است.
استاندار تهران با اشاره به اینكه سالانه 16 هزار نفر جان خودرا در حوادث رانندگی از دست می دهند اضافه كرد: حدود هشت برابر این آمار در حوادث رانندگی افراد گرفتار معلولیت می شوند پس می طلبد برای این اقلیت بزرگ كه اتفاقا در صحنه های مختلفی همچون پارالمپیك و رویدادهای ورزشی می درخشند تلاش نماییم.
وی اشاره كرد: باید تمام تلاش خودرا بكار بگیریم تا از ایزوله شدن و خانه نشینی این افراد جلوگیری نماییم. پس هر اقدام حركتی كه این افراد را در راه اجتماعی پذیری سوق می دهد باید مورد توجه قرار گیرد. باید مناسب سازی، تردد پذیری و ورود این افراد به محیط های اجتماعی و كاری بعنوان یك تكلیف قانونی، اخلاقی و كاری خداپسندانه مورد توجه همه مسئولین و دستگاه های مرتبط قرار گیرد.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به گزارش ارائه شده از طرف اداره كل بهزیستی در جلسه امروز اشاره نمود و اضافه كرد: در این نشست پیگیری مصوبات قبلی و اقداماتی كه توسط دستگاه های مختلف همچون شهرداری، دانشگاه آزاد، آموزش و پروش انجام شده ارائه شد و آموزش افرادی كه در حوزه صدور اختتام كار از شروع مهر ماه شروع شده مورد تاكید قرار گرفت و مقرر شد این جلسات آموزشی ادامه پیدا كند.
وی افزود: متاسفانه گاهی مدارس ما از قدمت بالایی برخوردار می باشد. پس در این نشست مقرر شد تا دو ماه آینده یعنی برگزاری جلسه بعدی مدارسی كه نیازمند مناسب سازی هستند فهرست شان احصا شود و در چارچوب گزارشی در جلسه بعدی ارائه شود. گاهی مناسب سازی در این مدارس با محدودیت منابع مالی مواجه می باشد كه مقرر شد ما از منابع دیگری همچون كمك شهرداری ها و دهیاری ها این كار را با اولویت در دستور كار قرار دهیم.
وی افزود: در این نشست همین طور مقرر شد شهرداری تهران در مناطق 22 گانه خود برای هر منطقه دو معبر و در هر منطقه چهار بوستان یعنی مجموعا 88 بوستان به همراه سایر ساختمان های اداری خودرا برای مناسب سازی شناسایی و احصا كند تا در كمترین زمان ممكن نسبت به مناسب سازی آنها اقدام گردد.
محسنی بندپی همین طور به سامانه «معبر» و تبلیغات محیطی برای این سامانه اشاره نمود و اضافه كرد: از دو سال قبل این سامانه كار خودرا آغاز نموده كه مقرر شد تبلیغات محیطی برای این سامانه كه نه فقط برای معلولین بلكه برای سالمندان، بانوان حامله نیز مورد استفاده است صورت گیرد. این تبلیغات محیطی با هماهنگی استانداری بوسیله سازمان زیباسازی شهرداری تهران صورت خواهد گرفت.1398/07/11
11:55:01
5.0 / 5
4305
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد