آدرس غلط ندهید شهرداری وظیفه ای برای ساخت مدرسه ندارد

آدرس غلط ندهید شهرداری وظیفه ای برای ساخت مدرسه ندارد

به گزارش بتن آنلاین شهردار منطقه22 اظهار داشت: عدم واگذاری بعضی از وظایف به مدیریت شهری از طرف دولت، زمینه ساز بروز خیلی از مشكلات در جامعه شده است.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲ در جلسه ستاد استقبال از مهر منطقه۲۲ كه با حضور نمایندگان آموزش و پرورش منطقه۲۲ انجام شد طی سخنانی، اظهار داشت: دولت ها تمایل به واگذاری وظایف شان به دیگر دستگاه های اجرایی ندارد و این در شرایطی است كه دولت باید برای تامین سرانه های خدماتی منطقه۲۲ اقدام عاجل انجام دهد.


شهردار منطقه۲۲ با اشاره به اینكه متاسفانه مدیریت شهری در كشور ما در جایگاه واقعی خود قرار ندارد، اضافه كرد: عدم واگذاری بعضی از وظایف به مدیریت شهری از طرف دولت، زمینه ساز بروز خیلی از مشكلات در جامعه شده است و شهرداری با نداشتن اختیارات اجرایی كه در دست دولت ها است، نمی تواند به معنای درست خدمات را به مردم شهر بدهد.


وجود جمعیت مازاد و كمبود سرانه های عمومی در ۱۴۰۵

شهردار منطقه۲۲ با بیان اینكه فضاهای خصوصی پیش از بوجود آمدن فضاهای عمومی در منطقه ۲۲ شكل گرفته است، اظهار داشت: در مدیریت شهری گذشته زمین هایی كه بعنوان سرانه های عمومی بوده است به بخش خصوصی فروخته شده و در آینده با جمعیت مازاد ۳۵۰ هزار نفری مواجه هستیم.
نوذرپور درباره كمبود سرانه های آموزشی، بهداشتی، ورزشی و... در منطقه ۲۲ اظهار داشت: تامین این سرانه ها به عهده شهرداری نیست و در واقع سرانه ۷ گانه سرانه های هستند كه دستگاه ها و سازمان ها وظیفه تامین آنها را به عهده دارند.

وی با اشاره به اظهارات بعضی از مدیران آموزش و پرورش درباب كمبود سرانه های آموزشی در منطقه۲۲، اظهار داشت: شخصا زمانی كه در منطقه۲۲ مسئولیت شهرداری را پذیرفتم به كمبود مدرسه در منطقه اشاره كردم ولی قانون وظایف همه سازمان ها را صراحتا مشخص كرده است و شهرداری وظیفه ای برای ساختن مدرسه ندارد و وزارت آموزش و پرورش در این خصوص مسئولیت دارد و بهتر است آدرس اشتباه داده نشود.
نوذرپور همین طور از آمادگی شهرداری منطقه۲۲ برای شروع سال تحصیلی جدید آگاهی داد و اصرار كرد كه همه معاونت ها با اداره آموزش و پرورش منطقه در برگزاری هر چه باشكوه تر مراسم شروع سال تحصیلی همكاریهای لازم را انجام دهند.
دو قطعه زمین برای ساخت مدرسه به آموزش و پرورش اهدا شده است

وی با اشاره به اهداء بلاعوض دو قطعه زمین به آموزش و پرورش برای ساخت مدرسه اظهار داشت: برای بالا بردن سرانه های آموزشی منطقه۲۲ اقداماتی را آغاز نموده و دو زمین در اختیار آموزش پرورش قرار داده ایم اما تا كنون ساخت مدرسه ای از جانب آموزش و پرورش انجام نشده و دولت باید اعتبارات لازم را در این زمینه پیش بینی نماید.
هیچ پروانه بلندمرتبه سازی صادر نكرده ایم

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، شهردار منطقه ۲۲ در بخش دیگری از صبحتهای خود به طرح تفصیلی جدید منطقه۲۲ این منطقه اشاره نمود و اضافه كرد: این طرح در شورا ی عالی شهرسازی و معماری تصویب شده و از این به بعد رویكرد زیست محیطی در منطقه حكمفرما خواهد شد.
نوذرپور در ادامه با اشاره به اینكه نخستین اقدام ما این بود كه از بلند مرتبه سازی جلوگیری نماییم و بر این اساس هیچ پروانه ای برخلاف مفاد طرح تفضیلی و هیچ پروانه بلند مرتبه سازی صادر نكرده ایم، اشاره كرد: برای هر كدام از پروانه های صادر شده فضای آموزشی و خدماتی دیده شده است.
منبع:

1398/06/25
19:49:03
5.0 / 5
4298
تگهای خبر: خدمات , دولت , سازمان , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد