همتی در بازدید از اسكله بندر امام(ره):

ارز كالاهای اساسی تأمین می شود، پیگیری ترخیص سریع كالاهای اساسی

ارز كالاهای اساسی تأمین می شود، پیگیری ترخیص سریع كالاهای اساسی

بتن آنلاین: رئیس كل بانك مركزی در بازدید از بندر امام خمینی (ره) بر تأمین ارز كالاهای اساسی از طرف بانك مركزی تاكید كرد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از بانك مركزی، عبدالناصر همتی با تاكید بر اینكه وظیفه بانك مركزی بعنوان تامین كننده ارز این است كه از نزدیك وضعیت ترخیص كالاهای اساسی را بررسی كند، اظهار داشت: در بندر امام خمینی(ره) تلاش زیادی برای واردات كالاهای اساسی مورد نیاز مردم انجام می شود.
وی افزود: وجود مقادیر زیادی كالای اساسی نظیر نهاده های دامی در بندر امام خمینی (ره) امیدوار كننده است و این میزان موجودی نسبت به مدت مشخص سال قبل انبارها حاكی از ۹۰ درصد افزایش است.
همتی با اشاره به اینكه میزان واردات، امسال افزایش یافته است، اشاره كرد: نسبت به سال قبل ۶۰ درصد واردات كالاهای اساسی افزایش یافته كه دلیل آن هم این است كه بانك مركزی، وزارت جهاد كشاورزی و وزارت صمت با عنایت به لزوم تامین كالاهای اساسی و تامین ذخایر استراتژیك با قدرت بیشتری ارز مورد نیاز را تخصیص و تامین كردند
رییس كل بانك مركزی همین طور به تشریح دلیل حضورش در بندر امام خمینی(ره) پرداخت و اضافه كرد: علت كندی در خروج كالاهای اساسی از انبارها مهمترین دغدغه ما در بانك مركزی است و در تلاشیم این مشكل بزودی رفع گردد.
رییس شورای پول و اعتبار افزود: امیدوارم با همكاری مسئولان بندر امام خمینی(ره) بتوانیم مشكلات را ریشه یابی و پیگیری نماییم تا تسهیلات بیشتری در اختیار واردكنندگان قرار دهیم و به پروسه ترخیص و سپس انتقال كالاهای اساسی به مراكز هدف، سرعت بخشیم.
همتی با تاكید بر اینكه بانك مركزی برای واردات كالاهای اساسی مستقیما ارز تخصیص می دهد و ارز مورد نیاز را از صادركنندگان نمی گیرد، عنوان كرد: سامانه تعهد ارزی برای واردكنندگان به راه افتاده است و اگر وارد كنندگان تعهدات خودرا انجام ندهند، توسط بانك مركزی پیگیری می شود.
وی اظهار داشت: خوشبختانه ورود ارز توسط صادركنندگان در چند ماه اخیر افزایش یافته و ارزهایی را كه از این طریق وارد می شود توانسته ایم به خوبی در اقتصاد كشور به كار گیریم.


منبع:

1398/05/17
18:27:42
5.0 / 5
4812
تگهای خبر: بندر , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد