ایجاد درآمدهای پایدار راهی برای پیشگیری از شهرفروشی

ایجاد درآمدهای پایدار راهی برای پیشگیری از شهرفروشی

به گزارش بتن آنلاین معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت كشور اظهار داشت: باید با روش های جدید درآمدهایی را برای شهرداری ها ایجاد نمود تا دیگر شاهد فروش تراكم و شهر فروشی نباشیم.


مهدی جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور در حاشیه سفر به كاشمر در گفتگو با ایسنا، اضافه كرد: با عنایت به اینكه شهرداری ها نهادهای مستقل عمومی غیردولتی هستند و مدیریت درآمدها با هزینه همراه می باشد، بنابراین یكی از مهم ترین مشكلاتی كه به خصوص شهرهای كوچك و میانی با آن مواجهند مبحث درآمدهای پایدار می باشد.
وی افزود: شهرداری های كوچك باید با روش های نوآورانه و خلاقانه مدیریت درآمدها را داشته باشند، بدون شك وصل درآمدهای شهرداری ها به درآمدهای دولتی كار اشتباهی بوده و باید وابستگی شهرداری ها را از درآمدهای دولتی جدا كرد.

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت كشور اضافه كرد: غیر دولتی بودن شهرداری ها باعث بیشتر شدن انعطاف و سرعت عمل آنها می شود، بدون شك می توان با روش های جدید درآمدهایی را كسب نمود تا دیگر شاهد فروش تراكم و شهر فروشی به خصوص در شهرهای كوچك نباشیم.

جمالی نژاد اظهار نمود: با تعریف پروژه های مختلف و دعوت از سرمایه گذاران و بخش خصوصی می توان مدیریت درآمد را داشت هرچند در شهرهای كوچك این گونه اقدامات سخت تر خواهد بود.

وی اظهار داشت: در بودجه سال جاری با حمایت هایی كه از جانب نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و دولتمردان صورت گرفته ردیف های بسیار خوبی برای كمك به شهرداری ها اختصاص یافته است.

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت كشور بیان كرد: شهرداری ها نباید فقط به دنبال اعتبارات دولتی باشند، باید با فراهم آوردن شرایط مناسب و تسهیل گری از توان سرمایه‎گذاران بهره بیشتری ببرند.

وی عنوان كرد: شهرداری ها اگر فقط بخواهند به اعتبارات دولتی چشم داشته باشند، دیگر پویایی و نشاط لازم را نخواهند داشت.

اعتبار 1000 میلیاردی برای بازسازی زیرساخت استان های سیل زده

جمالی نژاد در ادامه از اختصاص یك هزار میلیارد تومان اعتبار به زیرساخت استان های خسارت دیده از سیل اطلاع داد و اظهار داشت: این اعتبار غیر از اعتبارات تخصیصی دستگاه های متولی به خسارت های وارده در سیل اوایل سال جاری در این مناطق است.

وی بیان كرد: با تشكیل قرارگاه نوسازی و بازسازی در وزارت كشور امور مربوط به خسارت وارده به استان های سیل زده مرتب رصد می شود.

جمالی نژاد در ادامه اظهار نمود: شهرهای كاشمر، خلیل‎آباد و بردسكن ظرفیت های بسیار خوبی برای درآمدهای پایدار دارند كه باید استفاده بیشتری شود.
وی اظهار داشت: با عنایت به اینكه خیلی از زائران از مسیر كاشمر به مشهد مقدس مشرف می شوند این شهرستان در گردشگری اسلامی می تواند یكی از مقاصد خیلی خوب برای گردشگران كشور باشد و این یكی از روش های جدید در ایحاد درآمد خواهد بود.1398/04/24
13:58:23
5.0 / 5
4501
تگهای خبر: بازسازی , پروژه , توسعه , خسارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد