مقام مسئول در معاونت مسكن وزارت راه خبر داد

اتمام بررسی لایحه اصلاح قانون پیش فروش مسكن در كمیسیون عمران مجلس

اتمام بررسی لایحه اصلاح قانون پیش فروش مسكن در كمیسیون عمران مجلس

بتن آنلاین: مدیركل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: لایحه اصلاح قانون پیش فروش ساختمان در كمیسیون عمران مجلس نهایی شده و الان در كمیسیون قضایی مجلس در دست بررسی می باشد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عباس فرهادیه درباب آخرین وضعیت اصلاح قانون پیش فروش ساختمان، اظهار داشت: قانون پیش فروش ساختمان در كمیسیون عمران بررسی شده و به كمیسیون اصلی بررسی قانون كه كمیسیون قضائی است، رفته است.
وی اضافه كرد: در جلسات مختلفی با كمیسیون عمران مجلس، نقطه نظرات وزارت راه و شهرسازی در این زمینه اعلام شده است.
فرهادیه با بیان این مطلب كه تمامی نظرات وزارت راه و شهرسازی مورد موافقت كمیسیون قضائی مجلس قرار نگرفته است، از در صف بودن لایحه اصلاح قانون پیش فروش ساختمان در این كمیسیون آگاهی داد.
وی تصریح كرد: قرار بود جلساتی گوناگون در این خصوص در كمیسیون مربوطه، تشكیل گردد كه به سبب تراكم كاری كمیسیون قضائی این اتفاق تابحال رخ نداده است تا به نتیجه قطعی دست یابیم.
مدیركل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در بیان اهمیت اصلاح قانون پیش فروش ساختمان و تعیین تكلیف هرچه سریع تر آن در مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: وزارت راه و شهرسازی در بخش مسكن و رونق دادن به آن و همین طور در اجرای طرح اقدام ملی به قانون پیش فروش ساختمان نیاز مبرمی دارد. برای اینكه ابزار قانونی و نرم افزاری تولید مسكن در كشور، اصلاح و اجرای قانون پیش فروش ساختمان است.
فرهادیه اشاره كرد: به سبب اهمیت اصلاح این قانون، امیدواریم هرچه سریع تر در كمیسیون قضائی بررسی ها نهایی شده و با تصویب آن در صحن علنی مجلس، امكان استفاده از این قانون در كشور نهادینه شود.
گفتنی است قانون پیش فروش ساختمان مشتمل بر ۲۵ ماده و چهار تبصره در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، روز یكشنبه ۱۲ دی ماه ۸۹ تصویب شده و در تاریخ ۲۹ دی ماه همان سال به تأیید شورای نگهبان رسید. با این وجود به سبب بعضی از مشكلاتی كه این قانون برای خریداران و همین طور فروشندگان به وجود آورده بود، پیشنهاد اصلاح این قانون در دولت یازدهم ارائه شد و در دولت دوازدهم نیز این مهم مورد تاكید قرار گرفته و دنبال شد. الان لایحه اصلاح قانون پیش فروش ساختمان در كمیسیون قضائی در دست بررسی می باشد.


منبع:

1398/03/27
16:36:56
5.0 / 5
4305
تگهای خبر: ابزار , تولید , دولت , ساختمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد