معاون وزیر كشور تاكید كرد

ضرورت حضور تمام وقت شهرداران و دهیاران در محل كار برای مقابله با حوادث تا اختتام تعطیلات نوروز

ضرورت حضور تمام وقت شهرداران و دهیاران در محل كار برای مقابله با حوادث تا اختتام تعطیلات نوروز

بتن آنلاین: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور در دومین روز حضور در استان لرستان اظهار داشت: با عنایت به پیش بینی وضع هوا درباره استمرار بارش ها طی چند روز آینده، لازم است آمادگی دستگاه های خدمات رسان و امدادی به ویژه شهرداری ها و دهیاریها برای مقابله با حوادث تا اختتام تعطیلات نوروزی ادامه داشته باشد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور كه در حاشیه بازدید از شهر دوره در استان لرستان سخن می گفت، ضمن تاكید بر حضور تمام وقت شهرداران و معاونان و مدیران شهرداری و دهیاران در محل كار و آمادگی كامل برای مدیریت حوادث، اظهار داشت: انتظار مردم اینست كه مجموعه شهرداری و همین طور دهیاری ضمن بسیج ماشین آلات و امكانات، خصوصاً در مناطق با خطر پذیری بالا همچون مسیل ها و روددره ها، با آمادگی كامل در صحنه حضور داشته باشند، بدین سبب حضور تمامی شهرداران و دهیاران بطور تمام وقت در محل خدمت و نظارت مستمر بر انجام خدمات رسانی در حوادث و نظارت بر سفرهای نوروزی در هماهنگی با سایر دستگاه های استانی لازم است.
او همینطور اظهار داشت: محور اصلی اقدامات تمامی دستگاه ها باید حفظ جان هموطنان و كوشش برای كاهش خسارات در هنگام وقوع سیل باشد، پس ضمن اطلاع رسانی سریع و دقیق باید مراقب بود تا از بروز حوادثی كه می تواند خسارات مالی و جانی به بارآورد، حتی الامكان جلوگیری نمود.
جمالی نژاد با اشاره به حضور مسافران نوروزی در سطح كشور بر استمرار آمادگی كامل شهرداری ها و سازمان های آتش نشانی و معاونتهای خدمات شهری آنها به ویژه در شهرهای بزرگ و شهرهایی كه حضور گردشگران و مسافران نوروزی درآنها زیاد است، تاكید نمود و اظهار داشت: باید مراقبت های لازم در بوستان ها، حاشیه رودخانه ها و مناطقی كه احتمال وقوع سیلاب در آنها وجود دارد، صورت پذیرد و شهرداریها در هماهنگی با دستگاههای ذیربط امدادی اقدامات لازم برای جلوگیری از بروز خسارات جانی و مالی به ساكنان شهرها و مسافران نوروزی را انجام دهند.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور در دومین روز حضور در استان لرستان با حضوردر شهرهای دوره و ویسیان از آخرین وضعیت جاری شدن سیلاب در این شهرها بازدید نمود.
وی در بدو ورود به شهر دوره در جلسه ستاد مدیریت بحران شركت نموده و در جریان اتفاقات سیل اخیر و اقدامات دستگاه های امدادی و خدمات رسان قرار گرفت.
جمالی نژاد در ادامه از سطح شهر و رودخانه كشكان و پل تاریخی كشكان بازدید و با عنایت به خسارت وارده به پل مذكور دستورات لازم جهت بررسی بیشتر و ترمیم خسارات وارده صادر كرد.
ایشان سپس سپس بازدید از محور منتهی به شهر ویسیان، از جاده و پلهای مسیر كه در اثر سیل اخیر گرفتار مشكل شده و همین طور از محل تلاقی رودخانه های خرم آباد و كشكان بازدید و آخرین وضعیت دبی آب را با حضور مسئولین استانی و محلی بررسی كرده و دستورات لازم را به منظور انسداد بعضی از پلها و استفاده حداكثری ازعلائم آگهی دهنده جهت ارتقاء سطح منطقه ایمنی صادر كرد.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها در ادامه از سطح شهر ویسیان بازدید و در جلسه مدیریت بحران این شهر شركت نمود و سپس بیان گزارش و نظرات اعضاء ستاد بحران، دستورات لازم را جهت كاهش تأثیرات مخرب سیلاب اعلام نمود.
از دیگر برنامه های معاون عمرانی وزیر كشور در استان لرستان، شركت در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان با حضور استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با هدف بررسی وضعیت استان و بررسی مشكلات فنی و خسارات وارده به استان و حضور در برنامه شبكه تلویزیونی افلاك بود كه طی آن مباحثی در زمینه روشهای جلوگیری از بروز خسارات و عدم ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه ها و نهرها بیان شد.
بر طبق گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور، جمالی نژاد طی روزهای اخیر از مناطق سیل زده استان های گلستان و خراسان شمالی بازدید نموده وهم حالا درحال بازدید از مناطق سیل زده لرستان است.1398/01/08
14:29:38
5.0 / 5
4610
تگهای خبر: انسداد , توسعه , خدمات , خسارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد