از كنسرت نوروزی در قلب طهران تا بهسازی لاله زار در نوروز

از كنسرت نوروزی در قلب طهران تا بهسازی لاله زار در نوروز

به گزارش بتن آنلاین شهردار منطقه ۱۲ برنامه های نوروزی ˮقلب طهرانˮ را شرح داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، علی محمد سعادتی ظهر امروز در نشست خبری كه به منظور تشریح برنامه های نوروزی شهرداری منطقه ۱۲ بعنوان قلب طهران برگزار شد، با بیان این كه ایستگاه های راهنمایی گردشگری نوروزی در سه نقطه پر تردد قلب طهران یعنی میدان امام خمینی، ابتدای خیابان سی تیر، چهار راه گلوبندك و سرچشمه مستقر خواهند شد تا ضمن معرفی تورهای گردشگری، گردشگران را هم هدایت كند.
وی با بیان این كه از ۲۸ اسفند تا ۱۷ فروردین این ایستگاه ها از ساعت ۹ تا ۱۷ برقرار است اظهار داشت: همینطور در خیابان سی تیر و باب همایون همه روزه از ساعت ۹ الی ۲۱ از ۲۸ اسفند تا ۱۷ فروردین نوروزگاه برگزار می گردد. تا با برگزاری نمایشهای آئینی، موسیقی اقوام، شاهنامه خوانی و غیره ساعات خوشی را برای شهروندانمان داشته باشیم.
شهردار منطقه ۱۲ با بیان این كه جشن بزرگ نوروزی در بوستانهای پایتخت برگزار می گردد اظهار نمود: در ورزشگاه نابینایان شهید هرندی مقرر است كنسرت روزبه نعمت الهی و در همین ورزشگاه همینطور كنسرت حامد همایون برگزار گردد. در میدان مشق هم كنسرت محمد معتمدی و گروه رستاك برگزار می شود.
سعادتی در ادامه با بیان این كه در منطقه ۱۲ مدیریت ما منطبق بر جذب مشاركت و تیمی است اظهار داشت: سال ۹۷ با همه فراز و نشیبهای كه داشت سال خوب و شكوفایی منطقه ۱۲ بود. و امیدواریم بتوانیم این اتفاقات خوبی كه در منطقه ۱۲ شروع شده در سال آینده هم ادامه دهیم.
وی با بیان این كه طرح ارتقای سطح زندگی است چند سالی است كه در منطقه ۱۲ اجرایی شده است و مردم منطقه ۱۲ كه جزو كم توقع ترین مردم تهران محسوب می شوند حواسشان بیشتر به محله هایشان جمع شده اظهار داشت: سال ۹۴ وقتی در مورد برنامه هایمان در مورد ارتقای سطح زندگی در منطقه ۱۲ صحبت می كردیم و پروژه هایمان را تشریح می كردیم برخی ها به ما می خندیدند چون كه باورش نمی گردد با یك كف سازی و یا مناسب سازی خیابانی همچون سی تیر می توان آینده را تغییر داد و یا باور نداشتند كه می توان ده هزار معتادی كه در بوستان هرندی زندگی می كردند را ساماندهی كرد.
شهردار منطقه ۱۲ با بیان این كه خوشبختانه به جایی رسیده ایم كه مشكلات در محلات هرندی كاهش یافته است در مورد پروژه های نیمه كاره منطقه ۱۲ همچون ساختمان بلدیه اظهار داشت: ما به تكمیل پروژه های نیمه تمام متعهد هستیم و در این هفت ماهی كه بعنوان شهردار منطقه ۱۲ فعالیت می كنم تمام تلاش خویش را برای تكمیل پروژه ها به كار بستیم كه یكی از مهمترین پروژه ها در میدان امام خمینی و پروژه ساختمان بلدیه است كه با وجود مشكلات مالی كه معاون فنی و عمرانی با آن دسته و پنجه نرم می كند هرچند كند اما در حال انجام می باشد. و كار متوقف نشده است. و دقت داشته باشیم كه در گذشته این مكان پایانه اتوبوس و تاكسی بود و برای رسیدن به شرایط مطلوب حداقل یك الی دو سال زمان لازم است.
تكمیل زیرگذرگاه ۱۵ خرداد در سال ۹۸
سعادتی در مورد وضعیت زیرگذر ۱۵ خرداد هم با بیان این كه كار سختی در محور ۱۵ خرداد داشتیم به گونه ای كه در هر ساعت ۷ هزار نفر از این محور به صورت بار پیاده و سواره عبور می كردند اظهار داشت: ایستگاه مترو ۱۵ خرداد هرچند یكی از پر مخاطب ترین ایستگاه های مترو است اما نه پله برقی و نه آسانسور دارد و امیدواریم تكمیل پروژه زیرگذر ۱۵ خرداد پوشش دهنده مشكلات مترو هم باشد كه امیداوریم در نیمه اول سال آینده به بهره برداری برسد.
بهسازی خیابان لاله زار در نوروز
سعادتی همینطور در مورد آغاز بهسازی خیابان لاله زار با بیان این كه متأسفانه برخی از مدیران فكر می كنند كه محور اصلی فعالیت های خودشان است اظهار داشت: اما اصل مردم هستند و در لاله زار هم كه بهسازی آن از نوروز شروع می شود تلاش داریم حال لاله زار را بهتر نماییم و تمامی برنامه ها با هماهنگی اصناف انجام شده است.
وی با بیان این كه ما قصد بیرون كردن و انتقال اصناف از لاله زار را نداریم تصریح كرد: ما تلاش در بهسازی محور تاریخی لاله زار را داریم.
شهردار منطقه 12 با بیان این كه عملیات بهسازی در نیمه شمالی خیابان لاله زار حدفاصل انقلاب تا جمهوری انجام می گیرد اظهار داشت: اصنافی كه در این خیابان فعالیت می نمایند در زمینه روشنایی و لوستر فعال می باشند كه مخاطب آنها خانواده ها می باشند و فعالیت این صنف سبب رونق زیست شبانه می شود. و اگر این فعالیت مدیریت شده و در قالب میراث تاریخی هدایت شود می توانند باعث احیای زندگی شبانه شود.
سعادتی افزود: مناسب سازی پیاده روها، استقرار مبلمان، تأمین روشنایی، افزایش تعداد درختان، مدیریت بار و كالا و غیره همچون اقداماتی است كه در این خیابان انجام می گیرد، اساساً این اقدامات با مشاركت كسبه است.
وی ادامه داد: ۳۲ ساختمان در قسمت شمالی راسته لاله زار شناسایی شده كه با صرف هزینه اندك بازپیرایی می شود. در بودجه ۹۸ هم ۶ میلیارد تومان برای احیای این راسته در نظر گرفته شده اما باید ببنیم چه مقدار آن به تصویب می رسد.
شهردار منطقه 12 در مورد سرانجام بازگشایی میدان مشق هم اظهار داشت: وزارت امور خارجه و شهرداری تهران پیگیر بازگشایی ۲۴ ساعته این میدان هستند اما بنا به علل امنیتی اداره و تصمیم گیری در حوزه امنیتی به نهاد دیگری سپرده شده كه در حال رایزنی است.
سی تیر یك پروژه نیمه كاره است
سعادتی در مورد محور سی تیر هم با بیان این كه سی تیر یك پروژه نیمه كاره به لحاظ محتوایی است اظهار داشت: هدف از زیست شبانه قرار دادن چند دكه و فروش خوراكی و بهانه های شكمی نیست؛ باید به هویت و فكر هم نزدیك شویم، بنابراین در سال ۹۸ به مرور برنامه های محتوایی بیشتری خواهیم داشت و در نظر داریم قطارهای كتاب فروشی چه به صورت چرخشی خدمات فرهنگی عرضه می كنند و یا كاروانی كه به غیر از غذا محصولات دیگری هم عرضه می كنند را به میدان بیاوریم.
ساماندهی چرخ دستی های بازار
سعادتی در مورد سرانجام ساماندهی چرخ دستی های بازار تهران با این گفته كه قرار شد با همكاری اصناف و كسبه نسبت به ساماندهی گاری دستی ها اقدام نماییم اظهار نمود: جامعه اصناف بازار مقرر است به ما در شناسایی این گاری ها كمك كنند چون كه حدود چند هزار چرخ دستی در این منطقه فعال می باشند كه باید ساماندهی شوند.
وی در مورد اقدامات انجام شده در محله هرندی با بیان این كه ریشه همه اقدامات می بایست تأمین امنیت باشد اظهار داشت: باید با مجرمان، شبكه های توزیع مواد و غیره برخورد كرد، چون كه تا زمانی كه شبكه توزیع مواد در مناطق باشد هرچقدر كار فرهنگی نماییم به نتیجه نمی رسد كه خوشبختانه با اقداماتی كه سپاه و نیروی انتظامی انجام داده است مجرمان شناسایی و دستگیر شده و تازه بستر برای انجام كار فرهنگی محقق شده و اول راه هستیم.

هرندی را رنگ بزنیم

شهردار منطقه 12 اضافه كرد: در فراخوانی در جهت ارتقای سطح زندگی هرندی اعلام كردیم كه ما به افراد تجهیزات می دهیم تا آنها محله هرندی را رنگ كند.
وی در مورد هماهنگی با سازمان میراث فرهنگی هم با اشاره به این كه هم اكنون حداكثر تعامل و هماهنگی بین شهرداری و میراث وجود دارد اظهار داشت: در محدوده هایی كه میراث فرهنگی اعلام نموده هر گونه فعالیت عمرانی از راه مكاتبه با آنها صورت گرفته و در زمان حفاری حتماً كارشناسان میراث فرهنگی هم قرار دارند.

نمایش سنگ فرشهای صفوی در بازار حضرتی
سعادتی اضافه كرد: چندی قبل در حفاری های طبقه هم كف یك مغازه سنگ فرشهای دوره سلجوقی و صفوی كشف شد كه در نظر داریم این مغازه را تبدیل به نخستین موزه زیرسطحی نماییم.
وی در مورد محله عودلاجان با بیان این كه در سال ۹۴ این محله به ثبت رسید اظهار داشت: در این محله پروانه ساختمانی صادر نمی گردد مگر این كه در مرحله اول درخواست مالك در خصوص تخریب و نوسازی را به سازمان میراث فرهنگی ارسال نماییم و بعد آنها بعد از تصویب تعداد طبقات و كاربری را اعلام كنند و بعد در مرحله دوم نقشه های ساختمان می بایست به تأیید میراث فرهنگی برسد و در حالیكه میراث نقشه ها را تأیید كند كار ساخت و ساز انجام می شود.
شهردار منطقه 12 در ادامه در مورد ساختمانهای پرخطر منطقه ۱۲ هم با بیان این كه دو هزار ساختمان ناایمن در این منطقه شناسایی شده است افزود: البته بعضی از این ساختمانها از نظر سازه ای مشكل دارند اما برخی دیگر كاربری های نامناسب از آنها می شود كه در این حوزه به همه آنها اخطار دادیم اما بعضاً اختلاف بین مالك و سرقفلی دار مشكل ساز شده است كه در این زمینه معاون دادستان نهایت همكاری را داشته اند تا اگر مالك تمكین نكرد و عملیات ایمنی سازی را انجام نداد با رأی قضائی امكان ایمنی سازی فراهم گردد.
وی در مورد پرونده معاون عمرانی سابق منطقه با بیان این كه در جریان محتوای پرونده نیستم اظهار داشت: البته این فرد با صلاحدید مرجع قضائی وبا قید وثیقه آزاد هستند و دادگاه وضعیت ایشان را تعیین تكلیف می كنند.1397/12/22
17:44:24
5.0 / 5
4559
تگهای خبر: پایتخت , پروژه , پیاده رو , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد