شهردار منطقه ۶ خبر داد

بهره برداری از مسیر دوچرخه سواری كوی دانشگاه تا پردیس ظرف دو ماه آینده

بهره برداری از مسیر دوچرخه سواری كوی دانشگاه تا پردیس ظرف دو ماه آینده

به گزارش بتن آنلاین شهردار منطقه ۶ از بهره برداری مسیر دوچرخه سواری كوی دانشگاه تا پردیس ظرف دو ماه آینده اطلاع داد و اظهار داشت: تلاش می نماییم مسیر دوچرخه سواری در منطقه ۶ را برای سال آینده از هشت كیلومتر فعلی به ۱۰ كیلومتر افزایش دهیم.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، دهداری پور در نشست خبری خود در تشریح اقداماتی كه توسط شهرداری منطقه ۶ ظرف یك سال قبل انجام شده است، اظهار داشت: منطقه ۶ تهران با جمعیت ۲۶۰ هزار نفر در شب و حدود یك و نیم میلیون نفر در روز و قرارگیری وزارتخانه ها و سازمان های بزرگ همینطور دانشگاه ها و مراكز مهم فرهنگی و تجاری از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

وی اضافه كرد: از مرداد ماه سال جاری كه مسئولیت شهرداری را در این منطقه بر عهده گرفتم، اقدامات بسیار خوبی در حوزه های عمرانی و فرهنگی انجام شده است و حدود ۵۰ درصد از درآمد نقدی پیش بینی شده برای این منطقه در مردادماه سال جاری و هم اكنون ۹۵ درصد از این درآمد محقق شده است.

شهردار منطقه ۶ با اشاره به راه اندازی مركز مكانیزه پسماند خشك، مركز مدیریت بحران بزرگراه كردستان، مسجد فاطمه الزهرا (س) در میدان گل ها همینطور راه اندازی سرای محله گل ها اشاره كرد: هم اكنون همه این پروژه ها آماده بهره برداری هستند كه با هماهنگی كه توسط دفتر شهردار تهران انجام شده است، در ابتدای سال ۱۳۹۸ آنها بعنوان عیدی شهروندان به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: راه اندازی سوله بحران والفجر هم در دستور كار قرار گرفته است كه امیدواریم در اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری برسد. هم اكنون با ارتباط و تعامل مناسبی كه با دانشگاه های موجود در منطقه به وجود آورده ایم تفاهم نامه ای با دانشگاه تهران منعقد شده است تا بتوانیم از ظرفیت دانشجویان در حوزه های مختلف كمك بگیریم. در حوزه خدمات شهری هم با دانشگاه امیركبیر و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران تفاهمنامه ای سه جانبه منعقد شده است تا نخستین مركز هوشمند شهر تهران راه اندازی شود و در جهت عرضه خدمات بهتر به شهروندان گام بردارد.

شهردار منطقه ۶ به راه اندازی ایستگاه های دوچرخه های اشتراكی بعنوان پایلوت در این منطقه اشاره نمود و اظهار داشت: ۱۵ ایستگاه دوچرخه های اشتراكی در منطقه با ۴۰۰ دوچرخه فعال گردیده است كه در سال آینده تعداد این ایستگاه به ۲۵ ایستگاه افزایش پیدا خواهد نمود. هم اكنون هشت كیلومتر مسیر دوچرخه سواری آماده در منطقه داریم كه سال آینده طول این مسیر به ۱۰ كیلومتر افزایش پیدا خواهد نمود. همینطور مسیر دوچرخه سواری كوی دانشگاه تا پردیس هم ظرف دو ماه آینده به بهره برداری می رسد.

دهداری پور تاكیدكرد: در روزهای نوروز ویژه برنامه هایی برای شهروندان تهرانی و مسافران شهر تهران در نظر گرفته ایم تا منطقه ۶ بعنوان یكی از مقاصد گردشگری انتخاب گردد. برای خیابان ولیعصر (عج) از طریق آهن تا توانیر فازهای مختلفی را تعریف كرده ایم كه شامل خیابان برادران مظفر، میدان راه آهن، میدان ولیعصر و توانیر است كه هر یك بعنوان یك پلازا تعریف می شود. بلوار كشاورز هم همانند سال قبل ویژه برنامه هایی در آن اجرا خواهد شد. در حقیقت استقبال از نوروز به روال قبل خواهد بود و تلاش بیشتر برای رنگ آمیزی جداول و نقاشی های دیواری می شود.

شهردار منطقه ۶ در ادامه اظهارات خود در مورد میدان هفت تیر و ساماندهی این میدان به لحاظ سیمای بصری اشاره كرد: از اولین روز كاری شهردار تهران دستور به ساماندهی كارگاه های حاضر در میدان هفت تیر داده شد كه ظرف مدت كمتر از این هفته ۷۰۰ سرویس نخاله در شب از این میدان خارج شد. طرحی از قبل توسط سازمان زیباسازی برای پلازهای این میدان آماده شده بود كه با عنایت به این كه این طرح برای چهار سال قبل بود به روزرسانی شد و با برگزاری جلسات مشترك با معاونت های مختلف شهرداری اصلاح هندسی در این میدان به تایید معاونت حمل و نقل ترافیك رسید و نهایتا پلازهای هشت هزار متری در این میدان راه اندازی خواهد شد كه افتتاح آن به صورت فاز به فاز خواهد بود. امیدواریم تا انتهای اردیبهشت ماه این مجموعه به بهره برداری برسد البته در روزهای تعطیلات نوروز آن بخشی از میدان كه به سیمای بصری آسیبی نمی رساند، فعالیت خواهد داشت.

شهردار منطقه ۶ افزود: تعامل بسیار خوبی با دستگاه ها، وزارتخانه ها و نهادهای دولتی مستقر در این منطقه داریم و بالای ۱۸۰ میلیارد تومان با همین تعاملات درآمد نقدی از این دستگاه ها و سازمان ها داشته ایم كه در حوزه عوارض پسماند و... بوده است.

وی در بخش دیگری از صحبت های در مورد امكان استفاده شهروندان از خانه هنرمندان اشاره كرد: بعضی از اماكن در منطقه ۶ در اختیار سازمان های شهرداری قرار دارد اما خانه هنرمندان این چنین نیست. تعامل بسیار خوبی با خانه هنرمندان داریم اما اگر شهروندان مطالبه ای از این مجموعه دارند می توانند آنرا با خانه هنرمندان مطرح كنند.

دهداری پور به طرح توسعه دانشگاه تهران اشاره نمود و اظهار داشت: این طرح توافقی میان دانشگاه تهران، دولت و شهردار وقت در دولت آقای هاشمی بوده است و بخش زیادی از املاك این محدوده تملك شده است اما با اعتراضات خیلی از سوی شهروندان این محدوده همراه شده چون كه خانه های آنها فریز شده است. نامه های اعتراضی زیادی به شهرداری، مجموعه دولت و سایر دستگاه ها ارسال كرده اند اما تابحال نتیجه ای نگرفته اند. شهرداری تهران به همراه شورای اسلامی شهر تهران پیگیر این مورد است تا بتوانیم مشكل شهروندان این منطقه را حل و فصل نماییم.

به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، قبل از نشست خبری شهردار منطقه ۶ اصحاب رسانه در شبگردی از پروژه های موجود در منطقه ۶ بازدید به عمل آورد كه در حاشیه این بازدید سید مجید غمخوار - معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۶ - در مورد مجموعه مدیریت بحران این منطقه اظهاركرد: این مجموعه در مقابل هشت ریشتر زلزله مقاوم است. مجموعه ای كه حدود ۶۰۰۰ متر زیربنا دارد و با اعتباری معادل ۲۲ میلیارد تومان ساخته شده است.

وی اشاره كرد: پایگاه ویژه بحران معمولا به صورت چند منظوره مورد بهره برداری قرار می گیرد كه این مجموعه هم دارای سالن های ورزشی است كه توسط شهروندان مورد استفاده قرار می گیرد.
1397/12/20
14:26:35
5.0 / 5
4440
تگهای خبر: پروژه , توسعه , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد