سه ایراد شهرداری به لایحه بودجه ۹۸

سه ایراد شهرداری به لایحه بودجه ۹۸

به گزارش بتن آنلاین معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران سه ایراد به لایحه بودجه ۹۸ كشور را شرح داد.زریر نگین تاجی در گفت وگو با ایسنا، در واكنش به لایحه بودجه سال ۹۸ كه روز سه شنبه از جانب رئیس جمهور تقدیم مجلس شورای اسلامی شد، اظهار داشت: متاسفانه در این لایحه به سهم شهرداری ها توجه نشده است. چون كه در سال ۱۵ الی ۲۰ درصد درآمدهای شهرداری ها از محل مالیات بر ارزش افزوده است، اما در لایحه بودجه ۹۸ به مسئله سهم شهرداری ها به مالیات بر ارزش افزوده توجه نشده است.

وی با اشاره به جلسه هفته گذشته شهردار تهران با آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، اظهار داشت: اگر سهم شهرداری ها از محل مالیات بر ارزش افزوده به درستی پرداخت نشود كلانشهرها به خصوص تهران در حل مشكلات خود گرفتار وقفه می شوند، در لایحه بودجه ۹۸ سه نكته وجود دارد كه لازم است نسبت به اصلاح آن در مجلس شورای اسلامی اقدام گردد.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران با اشاره به اینكه بر مبنای قانون برنامه ششم توسعه در تهران و سایر شهرها با عنایت به نسبت جمعیتی شهر به روستا سهم شهر تهران از محل مالیات بر ارزش افزوده ۸۸ درصد و نقاط روستایی و عشایری هم سهم ۱۲ درصدی است، اظهار نمود: این مطلب در بودجه ۹۷ اینگونه بود. چون كه قبل از این سهم شهرداری ها و روستایی ها از محل مالیات بر ارزش افزوده ۷۰ به ۳۰ بود كه در لایحه بودجه ۹۷ این رقم به ۸۸ و ۱۲ درصد رسید.

نگین تاجی با اشاره به اینكه حالا در لایحه بودجه ۹۸ باردیگر به فرمول ۷۰-۳۰ اشاره شده است، اظهار داشت: سهم شهرداری ها از ۸۸ درصد مالیات بر ارزش افزوده حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان می گردد و لازم است كه برای حل مشكلات كلانشهری همچون تهران این عدد ۸۸ درصد كاهش نیابد.

وی در ادامه با اشاره به اینكه متاسفانه روند تخصیص عوارض ارزش افزوده هم در لایحه بودجه ۹۸ تغییر كرده است، اظهار داشت: قبل از این سازمان امور مالیاتی سهم شهرداری ها را به حساب آنها واریز می كرد؛ اما حالا بر مبنای لایحه بودجه ۹۸ توزیع عوارض ارزش افزوده به تشخیص و تصمیم شورای برنامه ریزی و توسعه استان كه زیر نظر استانداری است انجام می گردد و آنها مشخص می كنند كه این وجوه صرف چه مواردی شود كه بطور قطع نظام بروكراسی پیچیده ای را دارد و در كار شهرهای پویایی همچون تهران، وقفه تولید می كنند.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران اظهار نمود: در لایحه بودجه ۹۷ عوارض فرآورده های نفتی برای امسال مبلغی حدود ۳۲۰۰ میلیارد تومان بود و همچون سنوات گذشته در اختیار سازمان دهیاری ها و شهرداری ها قرار می گرفت؛ اما در لایحه بودجه ۹۸ كشور ۳۲۰۰ میلیارد تومان به مبحث هدفمندی یارانه ها اختصاص داده شده است و برای ما هم جای سوال است كه چرا عوارض فرآورده های نفتی به جای آنكه به حساب شهرداری ها و دهیاری ها ریخته شود به مبحث هدفمندی یارانه ها اختصاص داده شده است. چون كه با این تصمیم بطور قطع شهرهای كوچك كه بضاعت كمتری دارند به مشكلاتی بر می خورند.

نگین تاجی با اشاره به اینكه لایحه بودجه ۹۸ با آنكه پیشتر نظرات خویش را به صورت مكتوب و شفاهی اعلام نموده بودیم به مجلس عرضه شد، اظهار داشت: بطور قطع از ظرفیت نمایندگان شهر تهران در مجلس و اعضای شورای شهر در تهران استفاده خواهیم كرد تا اجازه ندهیم از اختیارات شهرداری ها كاسته شود.
1397/10/06
13:45:21
5.0 / 5
4438
تگهای خبر: توسعه , تولید , سازمان , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد