یك مقام مسئول در فرودگاه خبر داد:

آمادگی فرودگاه امام (ره) برای زمستان، تجهیز ۱۰۰ دستگاه ماشین آلات

آمادگی فرودگاه امام (ره) برای زمستان، تجهیز ۱۰۰ دستگاه ماشین آلات

بتن آنلاین: معاون توسعه زیرساخت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از تجهیز ۱۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات برف روبی برای عملیات زمستانی فرودگاه امام (ره) آگاهی داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، آذر موحدی در حاشیه مانور برف روبی فرودگاه امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران گفت: در برف زمستانی پارسال هم فرودگاه امام خمینی (ره) و هم سازمان راهداری غافلگیر شدند هر چند كه ما مقصر نبودیم اما در فرودگاه امام خمینی (ره) باز با مشكل مواجه شدیم از این رو دستورالعمل عملیات زمستانی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) را در دو بخش ایرساید (هوانوردی) و لَندساید (غیرهوانوردی)، تهیه شد و دستگاه ها مكلف به اجرای آن شدند.
وی با اشاره به اینكه ۱۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات و تجهیزات برف روبی شامل باب كَت، بولدوزر و كامیون تیغه دار و همین طور انواع كامیونت های سبك و سنگین كمپرسی دار و نمك پاش، تهیه و در چهار ایستگاه مستقر شده است، اظهار داشت: شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) مشتمل بر ۱۴ هزار هكتار است كه ۱۷۰ كیلومتر انواع راه های مواصلاتی در داخل این شهر راه اندازی شده است بنا بر این این ماشین آلات برف روبی در چهار ایستگاه ورودی آزادراه تهران ـ قم به شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، ورودی آزادراه تهران ـ ساوه به فرودگاه امام (ره)، میدان گمرك شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و كمربندی شمالی این فرودگاه از امروز (۱۳ آذرماه) تا ۱۵ فروردین سال آینده مستقر می شوند.
به گفته معاون توسعه زیرساخت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، در كمیته عملیات زمستانی فرودگاه امام خمینی (ره) از سازمان هواشناسی باز یك نماینده حضور دارد تا یك روز پیش از آغاز بارش برف حتی در صورت پیش بینی ۵۰ درصدی، به این كارگروه اعلام نماید.
موحدی افزود: ۱۳۰۰ تن شن و ماسه، ۳۰۰ تن نمك و ۳۰۰ تن اوره برای بخش ایرساید در نظر گرفته شده چونكه شن پاشی موجب تخریب سطوح پروازی و باند فرودگاه میگردد. دو دستگاه سوله باز برای استقرار ماشین آلات خریداری نموده ایم.
این مقام مسئول در فرودگاه امام خمینی (ره) اضافه كرد: تجهیز ماشین آلات برف روبی در سطح فرودگاه امام خمینی (ره) به پیمانكار واگذار شده اما بر رعایت استانداردها در تجهیز ماشین آلات نظارت كرده ایم.
وی گفت: برف روبی رمپ و لوپ های ورودی به آزادراه های قم و ساوه به فرودگاه امام (ره) بر عهده سازمان راهداری است اما فرودگاه امام خمینی (ره) آمادگی دارد تا در صورت دیر رسیدن ماشین آلات راهداری، برف روبی رمپ ها را باز پوشش دهد.
موحدی اشاره كرد: با هلال احمر صحبت كرده ایم كه دو محل فرود هلی كوپتر امدادرسانی به مسافران در طول عملیات زمستانی پیش بینی شود كه یكی از آنها در محل دپوی تاكسی ها و یكی هم در بخش ایرساید فرودگاه خواهد بود.

1397/09/14
14:21:07
5.0 / 5
4531
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد