جدال این روزهای رانندگان و شهروندان آملی بر سر كرایه

جدال این روزهای رانندگان و شهروندان آملی بر سر كرایه

بتن آنلاین: بهانه افزایش ها بر روی كرایه های تاكسی درون شهری در آمل بی تاثیر نبوده است به گونه ای كه برخی رانندگان تاكسی در این شهرستان به صورت خودجوش، نرخ كرایه های تاكسی را حدود 25 درصد افزایش داده اند.


بر مبنای قانون، سازمان حمل و نقل شهرداری آمل باید پیگیر این مورد می بود تا به دردسرهای رانندگان و مردم و جدال های روزانه آنها آخر دهد.
یكی از شهروندان آملی با اشاره به اینكه رانندگان تاكسی در افزایش نرخ كرایه مقصر نیستند، اظهار نمود: با عنایت به گرانی در بازار، دریافت كرایه های قبلی برای آنها نمی صرفد. خرید 2 جفت لاستیك و یا هر وسیله دیگر برای این تاكسی ها، هزینه های فراوانی به همراه دارد و گاها به اندازه درآمد نیمی از ماه آنهاست. در این مورد سازمان حمل و نقل، مقصر اصلی است و باید نسبت به رفع این مشكلات هر چه سریعتر اقدام نماید.
این شهروند آملی با اشاره به اینكه سازمان حمل و نقل شهرداری آمل، چشم خویش را بر افزایش حدود 25 درصدی كرایه های درون شهری بسته است و نظارت محسوسی هم انجام نمی دهند، اظهار نمود: در این میان دود این بی توجهی به چشم رانندگان و مردم می رود.
یكی دیگر از شهروندان آملی كه دانشجو هم هست با اشاره به اینكه روزانه مبلغ مشخصی را برای هزینه تاكسی درون و برون شهری مشخص می كنم و بیشتر از آن پولی در جیب خود نمی گذارم و از كارت استفاده می كنم، اظهار داشت: روز گذشته با افزایش كرایه تاكسی درون شهری مواجه شدم كه این امر برای من مشكلاتی به همراه آورد. زمانی كه به رانندگان تاكسی اعتراض می نماییم، آنها به راحتی می گویند به سازمان حمل و نقل شكایت كنید و آنها پیگیر می شوند. به دنبال شكایت از فرد یا گروهی نیستیم اما بر مبنای قانون به نظر می آید هیچ افزایش قیمتی در نرخ كرایه رانندگان تاكسی درون شهری تولید نشده و آنچه مشخص است نظارت نكردن این سازمان بر روی تاكسی هاست.
یكی از رانندگان تاكسی درون شهری آمل هم با اشاره به اینكه كرایه 800 تومانی به 1000 تومان رسیده و 200 تومان افزایش پیدا كرده است، اظهار داشت: هنوز افزایش نرخ كرایه تاكسی به رانندگان اعلام نشده است اما آیا این افزایش قیمت در جامعه، اطلاع رسانی می گردد كه این مورد هم صورت بگیرد.
وی با اشاره به اینكه به علت تصویب نشدن نرخ كرایه تاكسی، مردم زیادی در طول روز معترض می شوند و حق هم دارند، خاطرنشان كرد: زمانی كه یك لاستیك 250 هزار تومانی را 600 هزار تومان می خریم كسی اعتراض نمی كند اما وقتی 200 تومان به كرایه تاكسی اضافه شده است اعتراض ها آغاز می گردد.
این راننده تاكسی با اشاره به اینكه رانندگان هم مانند تمام مردم با مشكلات فراوانی دست و پنجه نرم می كنند و كسی نیست كه به آنها توجه كند، اظهار نمود: امیدوارم مسئولان به خود بیایند و به صورت قانونی به خواسته رانندگان تاكسی درون شهری توجه نمایند.
فرشید لیتكوهی، عضو شورای شهر و نماینده شورا در سازمان حمل و نقل شهرداری آمل در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: افزایش نرخ كرایه تاكسی ها مصوب شورا نبوده و غیرقانونی می باشد.
وی خاطرنشان كرد: قیمت لوازم یدكی و استهلاك خودروها نسبت به قبل حدود 2 برابر افزایش داشته است و ما در این وضعیت اقتصادی نمی توانیم به تاكسی داران فشار بیاوریم.
نماینده شورا در سازمان حمل و نقل شهرداری آمل با اشاره به اینكه ما سالانه یكبار می توانیم كرایه ها را افزایش دهیم، اظهار داشت: افزایش كرایه های سال ۹۷ در خرداد انجام شده و كرایه ها ۱۵ درصد در همان زمان افزایش یافته است.
لیتكوهی با اشاره به اینكه در ایام گذشته چند راننده نسبت به پائین بودن نرخ كرایه در شورای شهر اعتراض داشتند و به آنها گفته شد كه مجوز برای افزایش دوباره این نرخ وجود ندارد، اظهار نمود: تاكسی داران نباید كرایه را غیرقانونی و بدون تصویب نرخ بالا ببرند و این تخلف است.
بعد از آنكه رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری آمل به تماس خبرنگار ایسنا به جهت حضور در جلسه پاسخ نداد، منوچهری روابط عمومی شهرداری آمل با تماس با خبرنگار این خبرگزاری، اظهار داشت: از افزایش غیرقانونی نرخ كرایه برخی تاكسی داران آگاه هستیم به همین منظور تقاضای برگزاری جلسه اضطراری از فرمانداری شده و منتظر پاسخ هستیم.
نكته اینجا است كه در بین كم توجهی مسئولان سازمان حمل و نقل شهرداری آمل، مردم و رانندگان تاكسی هستند كه صدمه می بینند و دود این كم توجهی به چشم مردم می رود. شاید افزایش كرایه تاكسی در مقطع كنونی اقتصادی جامعه كه ثبات قیمت در بازار وجود ندارد و هزینه های وسیله نقلیه چند برابر شده است دلیلی قانع كننده برای این افزایش نرخ باشد اما عدم توجه به قانون و حركت فراقانونی از هر صنف و گروهی باشد مذمت می گردد.1397/07/11
12:08:30
5.0 / 5
4472
تگهای خبر: تولید , خودرو , سازمان , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد