مقام مسئول در شبكه بانكی:

مانده صندوق پس انداز یكم مسكن كاهش پیدا كرد

مانده صندوق پس انداز یكم مسكن كاهش پیدا كرد

بتن آنلاین: مدیرعامل بانك عامل بخش مسكن اظهار داشت: به علت مسائل اقتصادی كسانی كه امتیاز را كسب كرده اند در حال خروج مازاد منابع خود از حساب هستند.به گزارش بتن آنلاین به نقل از صداوسیما، ابوالقاسم رحیمی اناركی در حاشیه همایش توسعه سیاست های مسكن در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار عملكرد بانك عامل بخش مسكن اظهار داشت: در حوزه پرداخت تسهیلات مشكلاتی به وجود نیامده و استقبال مردم كم نشده است.
وی افزود: بر مبنای آمار بانك مركزی قیمت واحدهای مسكونی نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۷۴ درصد افزایش یافته است و بر طبق این آمار سطح معاملات كاهش یافته است.
وی اضافه كرد: آمارعملكرد بانك مسكن نسبت به شش ماه سال قبل از آن حكایت می كند كه در حوزه تعدادی بیش از ۵۴ درصد افزایش پرداخت تسهیلات را داریم و از لحاظ مبلغی هم ۵۸ درصد افزایش را در نیمه نخست امسال شاهد می باشیم.
وی اضافه كرد: بر مبنای آخرین آمار صندوق پس انداز مسكن یكم در هفته گذشته حدود ۱۲۰۰ فقره تسهیلات پرداخت شده است. این مسئله نشان داده است روند استفاده از تسهیلات مسكن خوب است.
مدیرعامل بانك عامل بخش مسكن تصریح كرد: امكان دارد افزایش قیمت سبب شود تا مقداری از ناحیه كلانشهرها فشار استفاده از تسهیلات به طرف شهرهای میان جمعیتی كشیده شود، به هر حال مكانیسم ها همچنان كار خودش را انجام می دهد.
وی با اشاره به اینكه روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ فقره افتتاح حساب در صندوق پس انداز یكم انجام می شود، اظهار نمود: تنها اتفاقی كه در این صندوق افتاده این است كه طی یك ماه گذشته كاهش مانده را داشته ایم.
وی با بیان این كه حدود ۳۶۰ هزار حساب زنده در این صندوق داریم، اضافه كرد: به علت مسائل اقتصادی به نظر می آید كسانی كه امتیاز را كسب كرده اند در حال خروج مازاد منابع خود از حساب هستند.
رحیمی اناركی افزود: یك سری پیشنهادهایی در مورد افزایش سقف تسهیلات از محل اوراق حق تقدم تسهیلات مسكن و افزایش مدت صدور پروانه های ساختمانی تا ۲۰ سال عرضه داده ایم كه در بانك مركزی در دست بررسی می باشد.
وی بیان كرد: منتظر شرایط قطعیت در بازار هستیم تا بتوانیم قابلیت پیش بینی را داشته باشیم.

1397/07/08
10:24:30
5.0 / 5
5285
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد