تضییع حقوق مسافران ریلی؛

قطار اتوبوسی تهران-مشهد، مسافر سرپایی هم سوار می كند!

قطار اتوبوسی تهران-مشهد، مسافر سرپایی هم سوار می كند!

بتن آنلاین: مسافران قطار اتوبوسی تهران مشهد باوجود آنكه بلیت خریداری می كنند اما جایی برای نشستن در قطار ندارند.به گزارش بتن آنلاین به نقل از صداوسیما، در ایام اخیر بعضی از مسافران قطار عادی تهران ـ مشهد با ارسال تصاویری از مسافرگیری بیش از اندازه ظرفیت یك شركت ریلی انتقاد كردند.
وضعیت سالن های این قطار اتوبوسی دو طبقه به گونه ای است كه مسافران مجبورند بر كف سالن ها و پله ها بنشینند. مردم می گویند ما در حالیكه بلیت خریداری نموده ایم اما جایی برای نشستن نداریم.
این شركت ریلی در واكنش به این اعتراض اعلام نمود: قطار مذكور قطار عادی تهران ـ مشهد و بالعكس است كه در همه ایستگاه های بین راهی مسافر سوار و پیاده می كند.
با توجه به اینكه قطار مذكور سهل الوصول ترین و راحت ترین وسیله سفر برای مردم ایستگاه های بین راه است، استقبال زیادی از آن می گردد. اغلب مسافران این قطار در یك ایستگاه سوار و در چند ایستگاه بعد پیاده می شوند. در واقع این قطار برای مسافرانی كه بیشتر جنبه سفر بین راهی را دارند قابل استفاده می باشد.
ضمن اینكه رو به اتمام بودن تابستان و افزایش سفرها هم دلیل بر شلوغی قطار مذكور است. دسترسی ساده به این قطار كه جزء باكیفیت ترین قطارها و با سیستم تهویه مطبوع است و شركت رجا هم كوشیده حداكثر ظرفیت را در این خصوص به كار بگیرد، همواره مورد تقاضای مسافران بخصوص مسافران بین راهی است.
قیمت مناسب این قطار نسبت به بقیه قطارها هم از دیگر دلایل تقاضای زیاد سفر با قطار عادی تهران ـ مشهد (دو طبقه صبا) است. لازم به یادآوری است كه بعضی از مسافرین بلیت بین راهی مثلا برای یك ایستگاه خاص را تهیه می كنند ولی در آن ایستگاه پیاده نمی شوند.
لزوم رعایت حق مسافران
به هرحال مسافرانی كه برای یك مسیر خاص بلیت قطار خریداری می كنند باید از حداقل امكانات موجود بهره مند باشند. نداشتن صندلی و نشستن بر كف قطار و سخت شدن رفت و آمد در راهروها و نمای نامناسبی كه تولید می گردد به شكلی زیر پا گذاشتن حقوق همه مسافران است.

1397/06/18
14:18:36
5.0 / 5
4603
تگهای خبر: تولید , سیستم , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد