رئیس شورای عالی استان ها خبر داد

برگزاری جلسات كمیسیون ها درساختمان جدید شورای عالی استان ها، امضای توافقنامه با سازمان محیط زیست

برگزاری جلسات كمیسیون ها درساختمان جدید شورای عالی استان ها، امضای توافقنامه با سازمان محیط زیست

بتن آنلاین: رئیس شورای عالی استان ها از برگزاری جلسات این شورا در ساختمان جدید شورای عالی استان ها واقع در خیابان بخارست در آینده نزدیك اطلاع داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، مرتضی الویری در حاشیه هشتمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها در جمع خبرنگاران درمورد ساختمان جدید شورای عالی استان ها كه مقرر شده توسط شهرداری تهران در اختیار این مجموعه قرار گیرد، اظهار داشت: چند روز پیش در جلسه ای كه با رئیس مجلس شورای اسلامی، شهردار تهران و رئیس شورای شهر تهران داشتیم پیشنهادی از جانب رئیس مجلس در خصوص واگذاری یك ساختمان به شورای عالی استان ها عنوان شد كه در ادامه مورد موافقت شورای شهر تهران قرار گرفت.

وی افزود: برهمین اساس این مورد در شورای شهر با طرح واگذاری ساختمانی در میدان آرژانتین مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت به تصویب رسید و در مرحله بعد فرمانداری تهران هم این مصوبه را تایید نمود بنابراین بزودی این ساختمان در اختیار شورای عالی استان ها قرار می گیرد.

الویری اضافه كرد: از این پس جلسات كمیسیون ها در ساختمان جدید شورای عالی استان ها واقع در خیابان بخارست برگزار می شود و جلسات علنی این شورا هم همچون روال گذشته در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برپا می گردد.

رئیس شورای عالی استان ها در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: در اجلاس امروز عیسی كلانتری - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست - با حضور در جلسه، مسائلی را در حوزه محیط زیست كشور و معضلات موجود اظهار نمود و نمایندگان هم مشكلات محیط زیستی مربوط به استان خویش را در این جلسه بیان نمودند.

وی اضافه كرد: آقای كلانتری در جلسه امروز گفتند كه با حدود ۶۰۰۰ نیرو در حوزه محیط زیست نمی تواند با معضلات موجود در این بخش مقابله كند همینطور امروز توافقنامه ای با سازمان حفاظت محیط زیست به امضا رسید كه بر برپایه آن مجموعه شورای عالی استان ها بدون چشم داشتی آمادگی خویش را برای همكاری با این سازمان اعلام نمودند.

الویری در ادامه اظهار داشت: این توافقنامه مقدمه ای برای همكاری مردم با سازمان حفاظت محیط زیست و شوراها در سراسر كشور خواهد بود. شورای عالی استان ها می توانند در بخش های مختلف به سازمان حفاظت محیط زیست كمك نماید. بعنوان مثال درون شهرها آلایندگی هایی وجود دارد كه مصوبات شورا می تواند در جهت كاهش آلایندگی ها محدودیت هایی را برای اتوبوس های شهری بعنوان یكی از عوامل تولید آلایندگی وضع كند.

رئیس شورای عالی استان ها افزود: در بخش مصرف آب هم شورای عالی استان ها می تواند نقش قابل توجهی داشته باشد و سازمان حفاظت محیط زیست را در این امر یاری كند. همه می دانیم بخش قابل توجهی از مصرف آب در بخش كشاورزی است و در همین حوزه بخشی از آب هدر می رود بنابراین شوراها می توانند در بهینه مصرف كردن منابع آبی و آموزش در این حوزه همكاری موثری داشته باشند.

وی تصریح كرد: متاسفانه در كشور ما مصرف آب دو و نیم برابر نرم جهانی است در حالیكه بارش در كشور ما ۲۱۰ میلیمتر است و جز كشورهای كم بارش به حساب می آید.

رئیس شورای عالی استان ها در پاسخ به سوالی درباره هزینه برگزاری اجلاس های این شورا و نحوه پرداخت هزینه اقامت اعضا اظهار داشت: برای برگزاری هر اجلاس مبلغ یك میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بعنوان سرانه برای مدت سه روز به اعضای شورای عالی استان ها پرداخت می گردد. در گذشته اعضا در یكی از هتل های شهر تهران اقامت می كردند كه با تغییر و تحول هم اكنون این مبلغ در اختیار آن ها قرار می گیرد و خودشان نسبت به محل اقامتشان تصمیم گیری می كنند.

الویری درباره اعتبارات این شورا امسال اظهاركرد: امسال ۲۸ میلیارد تومان اعتبار برای شورای عالی استان ها به تصویب رسیده است كه در چهار ماهه نخست سال جاری باید ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تخصیص پیدا می كرد كه متاسفانه تنها دو میلیارد تومان به شورای عالی استان ها اختصاص داده شده است.
1397/05/19
22:50:59
5.0 / 5
4548
تگهای خبر: ساختمان , سازمان , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد