به مناسبت روز ملی شدن نفت عنوان شد

توضیحات مسجدجامعی در مورد نامگذاری خیابانی به نام تاجر

توضیحات مسجدجامعی در مورد نامگذاری خیابانی به نام تاجر

بتن آنلاین: عضو شورای شهر تهران در مورد پیشنهاد نامگذاری خیابانی به نام «مهندس بازرگان» توضیحاتی ارائه نمود.


احمد مسجدجامعی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به پیشنهادش در خصوص نام گذاری خیابانی به نام «مهندس بازرگان» اظهار داشت: دقت داشته باشید كه بزرگداشت افراد، به معنای این نیست كه آنان در تمام عمرشان بی هیچ نقص و خطایی بوده اند، به هر حال به انسان غیر معصوم كم یا بیش، انتقادهایی وارد است و بزرگداشت انسان ها به مفهوم بزرگداشت خصایص و اعمال پسندیده آنان و نه به معنای بزرگداشت همه خصلت های آنهاست.

وی با اشاره به اینكه در شهر تهران خیابان هایی به نام مبارزان مسلمان مصری گذاشته اند كه اكنون گروه های تندرو و تكفیری برخی آن ها را ستاره های تبلیغاتی خود كرده اند، اما به پاس مبارزاتشان ضد استعمار و استبداد از آنان تجلیل كرده ایم نه به پاس فرقه گرایی و انحراف های عقیدتی، اظهار داشت: در همین تهران خیابان هایی به نام كسانی نامگذاری شده كه از دیگر كشورها هستند و اصلا ایرانی و مسلمان نبوده اند اما بابت مبارزه ضد نژادپرستی و استعمار از آنها تمجید و تجلیل می نماییم، این حتی محدود به نامسلمانان و غیر ایرانیان نیست.

مسجد جامعی در واكنش به برخی انتقادات در مورد نامگذاری خیابانی به نام «مهندس بازرگان» ادامه داد: برخی طعنه ها ناشی از نگاه تنگ و محدودی است كه تجلیل، از افراد را تجلیل از تمامی زندگی آنان می داند و انتظار مقام عصمت از انسان دارند. این ها گمان می كنند سیدجمال الدین اسدآبادی، سعدی، رازی و بوعلی كه خیابان هایی در تهران به نام آنان است هیچ خطا و اصرار بر خطایی در زندگیشان نبوده؟ چه بسا در مورد تك تك این افراد كه گفتیم بتوان نمونه های واضح آورد، اما آنچه در نام گذاری ها از آن تجلیل می نماییم بزرگ كردن خوبی های اینان است و این مانع نقد نیست.

وی با اشاره به اینكه مهندس تاجر بنا به دلایل مختلف لایق تجلیل است اظهار داشت: یكی از این دلایل، پایین كشیدن پرچم انگلیس از تاسیسات نفتی ایران در مبارزات ملی شدن صنعت نفت و دیگری نمایندگی از جانب مرحوم امام خمینی برای ساماندهی اعتصابات مهندسان و كارگران شركت نفت ایران در دوره انقلاب است. سوم برنامه ریزی و مشاركت در تاسیس سازمان آب و لوله كشی آب تهران با همكاری "مرحوم میكده" است.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینكه تاجر نخستین كسی است كه طرح مهمی برای حمل و نقل عمومی تهران عرضه كرد اضافه كرد: اگر این طعنه زنندگان برمواضع خود در مورد عدم نامگذاری خیابانی به نام " مرحوم بازرگان" بایستند، آن وقت باید تمام خیابان ها و گذرهای تهران را به نام معصومین گذاشت و لا غیر.و در انتها خوب است به پیام مقام معظم رهبری بعد از درگذشت مرحوم مهندس مهدی تاجر اشاره نماییم كه بعنوان یك شاهد نزدیك در باره شخصیت، سلوك و مبارزات او گواهی داده اند كه تاجر یكی ازمبارزان دیرین با رژیم ستم شاهی و هم همچون "پیشروان ترویج و تبیین اندیشه های ناب اسلامی با زبان و منطق و شیوه نوین" بوده است.1396/12/29
15:58:37
5.0 / 5
5525
تگهای خبر: مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد