آزاد راه شیراز - اصفهان اوایل مهر به بهره برداری می رسد

آزاد راه شیراز - اصفهان اوایل مهر به بهره برداری می رسد

به گزارش بتن آنلاین، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از بهره برداری آزاد راه شیراز - اصفهان در آینده نزدیک اطلاع داد.



به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، اظهار داشت: اوایل مهر آماده بهره برداری از آزاد راه شیراز اصفهان هستیم و این آزادراه، طولانی ترین آزاد راه کشور است که به صورت ممتد و به طول ۲۱۲ کیلومتر زیر بار ترافیکی می رود.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در ادامه خاطرنشان کرد: این آزاد راه طول مسیر را نسبت به جاده فعلی ۱۳۴ کیلومتر کوتاه تر و زمان سفر را حداقل دو ساعت می کاهد و پیشبینی می شود بیشتر از ۱۰۰ میلیون لیتر در سال کاهش مصرف سوخت به همراه داشته باشد.
خادمی با اشاره به اینکه این آزاد راه تکمیل کننده بخشی از راهگذر شمال - جنوب است اظهار داشت: بلندترین پل کشور به ارتفاع ۱۱۰ و طول ۲۶۴ متر در این آزاد راه راه اندازی شده و هزار و ۴۰۰ متر گالری تونل در راه وجود دارد و شش قطعه از ۸ قطعه این آزاد راه آماده بهره برداری است و قطعه هفتم با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد و هنوز عملیات اجرایی قطعه هشت آغاز نشده ضمن این که ارزش روز ساخت این آزاد راه ۲۵ هزار میلیارد تومان برآورد می شود.
وی در انتها تصریح کرد: برای ساخت این آزاد راه ۵۰ درصد بخش خصوصی و ۵۰ درصد بخش دولتی سرمایه گزاری نموده و قرارداد با بخش خصوصی برای بازگشت سرمایه ۱۸ سال است و در دو تا سه مکان، ایستگاه دریافت عوارض آزادراهی تعبیه شده است.


منبع:

1402/06/26
14:11:06
5.0 / 5
488
تگهای خبر: آزادراه , توسعه , دولت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد