وزیر راه و شهرسازی؛

درآمدزایی کریدورها بیشتر از نفت خواهد بود

درآمدزایی کریدورها بیشتر از نفت خواهد بود

بتن آنلاین: وزیر راه و شهرسازی فاز نخست بندر خشک ریلی تهران در اسلامشهر ضمن قدردانی از مدیران گذشته و بخش خصوصی افتتاح نمود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر؛ مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاحیه ریلی در مورد بخش خصوصی اظهار داشت: بخش خصوصی می تواند کمکی بر دولت باشد و این بخش خصوصی می تواند کیفیت را مردم سازه کند و مردم رضایتمندی از عملکردها داشته باشند در این خصوص دو نکته برای گفتن وجود دارد.
وی در ادامه نخستین نکته را این گونه بیان نمود: یکی استفاده از توسعه های بنادری است که در هفته گذشته در بوشهر بندر نگین هرمزگان راه اندازی شد و در آنجا رئیس جمهور توسعه اقتصاد دریایی را ابلاغ و مصمم و پیگیر اجرایی شدن این توسعه است که این امر با کمک بخش خصوصی عملی خواهد شد. با عنایت به این که عملکرد بندر خشک جایگاه مثبتی دارد و می تواند در عرصه تجارت کمکی بر فعالین باشد.
وزیر راه و شهرسازی نکته دوم را اظهار داشت: افتتاح این ریل که یکی از مهم ترین اتصالات ریلی به حساب می آید چون که کریدورهای غرب به شرق و شمال به جنوب متصل می کند. خطوط رشت- آستارا که به آذربایجان و روسیه متصل است از تهران به جنوب وصل خواهد شد و این ریل می تواند کانون ترمینال های اصلی باشد و از اهمیت خاصی هم برخوردار می باشد در مورد توسعه ریلی با شرکای خارجی و داخلی بهره مند هستیم هم اکنون دولت پذیرای سرمایه گذاران خصوصی است.
وی در انتها بیان نمود: توسعه ریلی می تواند درآمدزایی بیشتر از درآمدزایی های نفتی داشته باشد چون که این کریدورهای بین الملی راهبرد تجاری دارند.


منبع:

1401/12/15
12:42:04
5.0 / 5
197
تگهای خبر: بندر , توسعه , دولت , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد