متقاضیان نهضت مسکن آورده نیاورند حذف می شوند

متقاضیان نهضت مسکن آورده نیاورند حذف می شوند

به گزارش بتن آنلاین مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: آن دسته از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن که حائز شرایط هستند و برای آنها پیامک واریز وجه ارسال شده اگر نسبت به تأمین آورده اولیه اقدام نکنند نفراتی از اولویت های بعدی جایگزین آنها خواهند شد.


خلیل محبت خواه در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: سهمیه استان تهران در طرح نهضت ملی مسکن، سالیانه ۱۵۵ هزار واحد است که هیچ مشکلی در بخش زمین نداریم. زمین برای دو سال آینده تأمین شده و تا چهار سال آینده هم تأمین خواهد شد.
وی ادامه داد: تا حدود ۴۵ روز قبل درحال بررسی مسائل در ارتباط با زمین در کارگروه و کمیسیون بودیم که این مرحله به اتمام رسیده است. الان مشغول تهیه طرح ها و مشاور هستیم. در بعضی مناطق پیمانکاران وارد فعالیت شده اند. در بعضی نقاط هم زمین در اختیار پیمانکاران قرار گرفته که بزودی کارهای اجرایی آغاز می شود.

به همه افراد حائز شرایط پیامک ارسال کرده ایم
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران درباره آن دسته از متقاضیان نهضت ملی مسکن در استان تهران که تکلیفشان مشخص نشده است اظهار داشت: به تمام کسانی که حائز شرایط شناخته شده اند پیامک داده ایم تا نسبت به واریز وجه اولیه اقدام نمایند. اگر آورده را بموقع واریز نکنند نفراتی از اولویت های بعدی جایگزین آنها می شوند.
محبت خواه خاطرنشان کرد: اگر کسی حائز شرایط است و برای او پیامک ارسال نشده مبحث را از راه سایت پیگیری کند. چنان چه نتیجه نگرفت به اداره راه و شهرسازی شهرستان مربوطه برود.

بیش از ۴۰ هزار واحد به مرحله اجرا رسیده است
وی درمورد آخرین وضعیت پروژه های نهضت ملی مسکن در استان تهران اظهار داشت: پروژه ها خوب پیش می رود. بیشتر از ۴۰ هزار واحد به مرحله اجرا رسیده که بزودی چندین پروژه دیگر به این رقم افزوده می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: در استان تهران به هر تعداد که متقاضی داشته باشیم واحدهای نهضت ملی مسکن راه اندازی می نماییم. تا کنون ۹۰۰ هزار نفر ثبت نام کرده اند که پالایش آنها حدودا درحال اتمام است. ثبت نام جدید هم بزودی انجام می گیرد.
بنا بر این گزارش، دولت سیزدهم بر مبنای قانون جهش تولید و تأمین مسکن مصوب ۱۷ مرداد سال ۱۴۰۰ ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال را در برنامه خود گنجانده است. حدود ۵.۴ میلیون نفر برای این طرح نام نویسی کرده اند که ۳.۶ میلیون نفر تایید شده اند. طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی از روز ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱ ثبت نام مجدد شروع می شود. نام نویسی در سامانه طرح های جامع حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir صورت خواهد گرفت.
تابحال ۵۰۷ هزار نفر در بانک مسکن برای واحدهای نهضت ملی مسکن افتتاح حساب کرده و ۲۹۰ هزار نفر برای انعقاد قرارداد و دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شده اند. با ۹۱ هزار نفر هم عقد قرارداد شده و در واقع قسطهای اول تسهیلات را دریافت کرده اند. طبق آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع واحدهای نهضت ملی مسکن ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان خواهد بود و زمان ساخت پروژه ۱۸ تا ۲۴ ماه تعیین شده است.
منبع:

1401/04/11
20:01:50
5.0 / 5
188
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد