فرمانده عملیات ستاد مقابله با كرونا استان تهران خبر داد

آماده باش بیمارستان ها در تهران

آماده باش بیمارستان ها در تهران

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران ضمن اعلام آماده باش بیمارستانها در استان تهران جهت پذیرش بیماران کرونائی، در عین حال به تعطیلات شش روزه تهران و البرز اشاره و اشاره کرد: مراکز بهداشتی، درمانی، مراکز واکسیناسیون کرونا، بخش های درمانی خصوصی و مطب ها شامل این تعطیلات نخواهند بود.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، علیرضا زالی در آخر جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به تعطیلی شش روزه در استان تهران و البرز از فردا اظهار داشت: باتوجه به شرایط جدیدی که در استان تهران اجرا می گردد و تعطیلات یکپارچه دستگاه های دولتی، بانک ها و... در این نشست هماهنگی های لازم صورت گرفت. همین طور هماهنگی با نیروی انتظامی برای کنترل مبادی خروجی تهران انجام شد به شکلی که پلاک های بومی دو استان تهران و البرز ممنوعیت خروج از این استان دارند و همین طور ورود پلاک های غیر بومی به دو استان تهران و البرز نیز ممنوع خواهد بود و نظارت بر ترددها در این ایام با شدت بیشتری صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد: با توجه به این که تهران میزان بستری بالایی دارد هماهنگی شد تا بیمارستان ها و مراکز درمانی آمادگی لازم برای پذیرش بیماران کرونائی را داشته باشند و در آماده باش باشند. برمبنای بخشنامه ای که ابلاغ گردیده است مراکز درمانی و بهداشتی خصوصاً مراکزی که واکسیناسیون را انجام می دهند شامل این تعطیلات نیستند و در این ایام فعالیت خواهند کرد. بدین سان تمامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون در این ایام شش روزه تعطیلی فعالیت خواهند داشت.
وی افزود: در مورد مطب ها، مراکز درمانی، آزمایشگاه ها و رادیولوژی ممکنست با توجه به این که بیمارستان ها درگیر پذیرش بیماران کرونائی هستند، مردم به این مراکز مراجعه کنند. پس این تعطیلی شامل این بخش ها و بخش های درمانی خصوصی نخواهد بود و مطب ها در این ایام فعال خواهند بود.
بستریهای تهران از مرز ۸هزار بیمار عبور کرد فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به ثبت دو رکورد جدید در آمار شیوع ویروس کرونا ویروس اشاره نمود و اضافه کرد: متاسفانه امروز دو رکورد در تهران به ثبت رسیده که از زمان شروع شیوع ویروس کرونا ویروس تا کنون چنین آماری ثبت نشده بود به شکلی که برای نخستین بار میزان بستری ها در تهران از مرز ۸۰۰۰ نفر عبور کرد در حالی که بالاترین آمار بستری در تهران ۷۶۰۰ نفر بود. اتفاق ناگوار دیگری که رخ داده این است که برای نخستین بار مراجعین سرپایی از ۲۰ هزار نفر عبور کرده که هر دوی این آمارها از شروع شیوع ویروس کرونا تا کنون به ثبت نرسیده بود.
وی اشاره کرد: ثبت این آمارها نشان از سرعت بالای سرایت این بیماری دارد و کادر درمان در تلاش است تا آمادگی بیمارستان ها برای پذیرش بیماران کرونائی در جهت کنترل این بیمار گام بردارد. متاسفانه در روز گذشته تعداد فوتی های ناشی از کرونا ویروس در تهران ۹۲ نفر بوده است.
زالی درباب نظارت بر اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا استان تهران اظهار داشت: با دستور استاندار تهران کارگروه مشخصی مسئولیت پیگیری و تحقق مصوبات را بر عهده دارد. همین طور گروه هایی شامل گشت های نظارتی بر روند اجرای مصوبات نظارت خواهند داشت.1400/04/29
12:44:36
5.0 / 5
203
تگهای خبر: تردد , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد