ازن ۶ روز از هوای خرداد ماه تهران را آلوده كرد

ازن ۶ روز از هوای خرداد ماه تهران را آلوده كرد

به گزارش بتن آنلاین طی خرداد ماه سال جاری کیفیت هوای شهر تهران طی ۲۵ روز در شرایط قابل قبول و طی شش روز به علت افزایش غلظت آلاینده ازن در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا اطلاعات موجود نشان داده است که کیفیت هوای تهران نسبت به مدت مشابه پارسال تغییری نکرده است. بر این اساس طی خرداد ماه سال ۱۳۹۹ هم کیفیت هوای تهران همانند سال جاری ۲۵ روز در شرایط قابل قبول و طی شش روز با شاخص آلاینده ازن در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود.

ازن آلاینده ای ثانویه است که برای تولید احتیاج به وجود اکسیدهای نیتروژن و ترکیبات آلی فرار در حضور نور خورشید دارد. به دنبال افزایش شدت تابش خورشید در ایام گرم سال، بستر مناسبی جهت تولید آلاینده ازن بخصوص در ساعات پس از ظهر ایجاد می شود.

لازم به ذکر است که اکسیدهای نیتروژن محصول احتراق در وسایل نقلیه بنزینی و دیزل بوده و ترکیبات آلی فرار بیشتر در اثر تبخیر سوخت بخصوص در اماکنی مانند جایگاه های سوخت رسانی در هوا منتشر می گردد.

به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، سفارش می شود که کلیه افراد بخصوص گروه های حساس مانند بیماران قلبی و ریوی، کودکان، سالمندان و زنان آبستن طی روزهایی که غلظت آلاینده ازن در هوا افزایش می یابد، بخصوص در ساعات اوج گرما (۱۲ تا ۱۸) حتی المقدور از حضور در فضای باز اجتناب کنند.

منبع:

1400/04/01
22:00:16
5.0 / 5
636
تگهای خبر: تولید , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد