وزیر راه وشهرسازی:

۲۲ هزار كیلومتر بزرگراه تا سال آینده می سازیم

۲۲ هزار كیلومتر بزرگراه تا سال آینده می سازیم

به گزارش بتن آنلاین وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اول انقلاب هیچ بزرگراهی نداشتیم اما هم اکنون ۱۸ هزار کیلومتر بزرگراه داریم که تا سال آینده به ۲۲ هزار کیلومتر می رسد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، محمد اسلامی بامداد امروز در برنامه «سلام بامداد به خیر» شبکه ۳ سیما با اشاره به اینکه از همه گونه های حمل و نقلی در سفرها استفاده و به صورت جاده ای، ریلی و هوایی سفر می کنم، اظهار داشت: از مسیری که مردم تردد می کنند می روم تا سطح خدمات به مردم را درک کنم، از پاویون نمی روم. من هیچ شأنی جز خدمت گزاری به مردم ندارم.
وی اضافه کرد: باید به حداکثر پیشرفت برسیم و مردم از بهترین خدمات استفاده کنند.
وزیر راه و شهرسازی افزود: مردم آمریکایی ها را اخراج کردند و آنها می خواستند به چپاول های خود ادامه دهند اما ما داریم پیشرفت می نماییم و این خلاف نظر آنهاست. بنابراین این تحریم ها را ضد ما اعمال می کنند.
وی خاطرنشان کرد: بیشتر از ۲۳۰ هزار کیلومتر راه آسفالته داریم که ۱۱۵ هزار کیلومتر راه روستایی آسفالته است درحالی که اول انقلاب ۳ هزار کیلومتر راه روستایی آسفالته بود و این اتفاق در جهت محرومیت زدایی انجام شده است. البته هنوز تعداد زیادی از مناطق را داریم که به علت پراکندگی جمعیت، خدمات به سطح قابل قبولی نرسیده است. اگر ۱۵ هزار کیلومتر دیگر راه روستایی بسازیم، همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار راه آسفالته خواهند داشت.
اسلامی اظهار داشت: ابتدای انقلاب تنها آزادراهی که داشتیم تهران - کرج بود اما هم اکنون ۲ هزار و ۷۶۰ کیلومتر آزادراه در کشور است و تا آخر دولت به ۳۵۰۰ کیلومتر می رسد. برنامه داریم آزادراه ها را به ۵ هزار کیلومتر برسانیم که از محل سرمایه بخش خصوصی و بازار سرمایه تأمین سرمایه می شود.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: اول انقلاب هیچ بزرگراهی نداشتیم اما هم اکنون ۱۸ هزار کیلومتر بزرگراه داریم و برنامه ما افزایش آن به ۲۲ هزار کیلومتر تا سال آینده است.
وی خاطرنشان کرد: ما از نظر دانش مهندسی خودکفا هستیم و هیچ شرکت خارجی، پیمانکاری عمرانی ما را بر عهده نمی گیرد. اگر تحریم ها نبود حداقل سالی ۱۰ میلیارد دلار می توانستیم از محل صدور خدمات فنی مهندسی درآمد داشته باشیم.
اسلامی خاطرنشان کرد: راه آهن ما از ۱۰ هزار کیلومتر به ۱۶ هزار کیلومتر رسیده، ۵ استان را به شبکه ریلی وصل کرده ایم و در برنامه ما، اتصال ۵ استان دیگر به این شبکه است که در حال ساخت هستند.
وی تصریح کرد: رئیس جمهور پیگیر پروژه های ریلی است و هر هفته از من وضعیت پروژه های ریلی را پرس و جو می کند؛ قطار پرسرعت در دستور کار است تا قطار با سرعت ۳۰۰ کیلومتر را به مردم هبه نماییم و مردم بتوانند از آن استفاده کنند.
اسلامی در مورد ساخت راههای شهرهای جدید اظهار داشت: ایاب و ذهاب شهرهای جدید جز لاینفک آن است چون اساساً فلسفه شهرهای جدید، ساخت مسکن برای کارکنان کلانشهرهاست تا به سادگی رفت و آمد کنند. متروی هشتگرد افتتاح شده و متروی پرند در دست ساخت است. همینطور متروی گلبهار مشهد و شهر مجلسی اصفهان در دست ساخت است.
وی اظهار داشت: مردم بدانند درآمد ما کاهش یافته، پیش از انقلاب کمتر از ۳۰ میلیون نفر جمعیت داشتیم و ۶.۵ میلیون بشکه نفت صادر می کردیم اما هم اکنون با ۸۰ میلیون نفر جمعیت نمی توانیم نفت صادر نماییم.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: کیفیت راه سازی برای ما بسیار مهم می باشد. ما در گذشته صدمه زیادی داشته ایم. اتفاقاتی که در گذشته رخ داده به علت مشکلات پیمانکاری و مدیریتی ما بوده است البته شرکتهای ما بسیار قوی هستند.
وی در مورد قطعه ۹ کیلومتری آزادراه قزوین - رشت اظهار داشت: در حال ساخت ۳ شیفته این قطعه هستیم و تا پیش از اتمام این دولت آنرا تحویل می دهیم. مردم ساعتها در این قطعه در ترافیک می ماندند. این قطعه فقط پل و تونل است. با این حجم سرمایه گذاری برای ۹ کیلومتر، می توانستیم ۹۰ کیلومتر آزادراه در راه صاف بسازیم اما این قطعه برای مردم کارگشاست.
اسلامی افزود: با سیلابهایی که رخ داد جاده های ما صدمه دید ولی نتوانستیم آنرا اصلاح نماییم. تا کنون آسفالت ۸ هزار کیلومتر مسیر را بهسازی کرده ایم.
وزیر راه و شهرسازی درباره حمل و نقل هوایی اظهار داشت: بهسازی مهرآباد سبب شده تا میزان اعزام و پذیرش مردم نیم ساعت کاهش پیدا کند. تا آخر ۱۴۰۱ مردم شاهد تحول فوق العاده در مهرآباد خواهند بود.


منبع:

1399/11/14
22:32:55
0.0 / 5
716
تگهای خبر: آزادراه , پروژه , تردد , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد