به جای حل مسئله آلودگی هوا با انبوهی از مصوبات متروك مواجه هستیم

به جای حل مسئله آلودگی هوا با انبوهی از مصوبات متروك مواجه هستیم

مدیرکل اداره محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اظهار داشت: گریز از واقعیات موجود در تدوین برنامه های عمل و کل گرایی یا تقلیل گرایی مسئله سبب شده طی چند دهه به جای حل مسئله آلودگی هوا با انبوهی از مصوبات مواجه هستیم که متروک یا زمین گیر شده اند.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، شینا انصاری در صفحه شخصی خود در توییتر با انتشار یک رشته توییت درباره آلودگی هوا آورده است: صورت مسئله مشخص ‫آلودگی هوا راهکارهای معین دارد که باید در ظرف زمانی منطقی در محورهای مختلف چون توسعه حمل و نقل عمومی، بهبود کیفیت سوخت، ارتقای استاندارد خودرو ها، از رده خارج کردن خودرو های فرسوده، کنترل آلودگی صنایع در طول ایام سال با اولویت در دستور کار نهادهای متولی قرار گیرد.

انصاری افزود: مسئله آلودگی هوا بعنوان یک مسئله شاخص محیط زیستی هر چند موضوعی غامض ولی غیرقابل حل نیست. گریز از واقعیات موجود در تدوین برنامه های عمل و کل گرایی یا تقلیل گرایی مسئله سبب شده طی چند دهه به جای حل مسئله آلودگی هوا با انبوهی از مصوبات مواجه هستیم که متروک یا زمین گیر شده اند.

وی اضافه کرد: کوچک انگاشتن این مسئله و توجهات موقت و مقطعی به آن صرفاً درشرایط اخطار و اضطرار با راهکارهایی عاجل وضربتی مانند توقف فعالیت ها، محدودیت در تردد خودرو ها و حتی تعطیلی شهر نخواهد توانست محملی اثرگذار برای مدیریت آلودگی هوا فراهم آورد.

انصاری در انتها نوشت: ابعاد مسئله آلودگی هوا به جهت فرابخشی بودن آن، حرکت متناسب دستگاه ها در قالب برنامه و بهایی که لزوم دارد توسط همه بخش های اجرایی و نظارتی برای حل این مسئله پرداخته شود، باعث گریز از حل اساس مسئله و احاله آن به زمان (مدیریت باد و باران) شده است.1399/10/15
14:04:40
0.0 / 5
729
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد