در جلسه كارگروه رفع موانع جهش تولید؛

جهانگیری: ظرفیت كشور در توان مهندسی برای ساخت مسكن كم نظیر است

جهانگیری: ظرفیت كشور در توان مهندسی برای ساخت مسكن كم نظیر است

معاون اول رئیس جمهور ضمن اشاره به برنامه دولت برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن، ظرفیت های کشور در تولید مصالح مورد نیاز و توان مهندسی برای ساخت مسکن را کم نظیر توصیف کرد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در جلسه کارگروه رفع موانع جهش تولید با تکیه بر اهمیت بخش مسکن بعنوان یکی از بخش های پیشران اقتصادی کشور، اظهار داشت: تولید مسکن علاوه بر اجبار قانونی و آثار مثبت اجتماعی، می تواند باعث جهش تولید و به حرکت درآمدن ده ها رشته صنعتی و اشتغالزایی بسیار شود.
وی ضمن اشاره به برنامه دولت برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن، ظرفیت های کشور در تولید مصالح مورد نیاز و توان مهندسی برای ساخت مسکن را کم نظیر توصیف و بر لزوم استفاده از منابع دستگاه ها برای تولید مسکن مورد نیاز مردم تصریح کرد.
معاون اول رئیس جمهور تأمین منابع مالی مورد نیاز برای ساخت ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن را موضوعی با اهمیت ارزیابی کرد و اظهار داشت: خوشبختانه گام های خوبی در بخش تولید و تأمین مسکن محرومین در کشور برداشته شده است و باید با تلاش بیشتر به مطالبه سایر اقشار مردم برای برخورداری از مسکن مناسب پاسخ داده شود.
جهانگیری با تکیه بر تشکیل ستادی متشکل از سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی، وزارت راه و شهرسازی و وزارت اقتصاد و دارایی به منظور رفع موانع تأمین مالی طرح اقدام ملی مسکن، خواهان عرضه طرح های ابتکاری از جانب این ستاد به منظور عرضه تسهیلات به متقاضیان مسکن شد.
در این جلسه که علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان سایر دستگاه ها حضور داشتند، معاون وزیر راه و شهرسازی گزارشی از طرح اقدام ملی مسکن و بررسی احکام پیشنهادی این وزارتخانه را به منظور تحقق جهش تولید در بخش مسکن عرضه کرد.
در این جلسه مقرر شد، کارگروهی متشکل از نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی، وزارت راه و شهرسازی و وزارت اقتصاد و دارایی با محوریت معاونت هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور به طور هفتگی موضوعات در رابطه با طرح ساخت ۶۰۰ هزار واحد مسکونی را بررسی و راهکارهای عملی برای تصمیم گیری به کارگروه رفع موانع جهش تولید ارائه نمایند.


منبع:

1399/10/02
16:48:08
5.0 / 5
710
تگهای خبر: تولید , دولت , سازمان , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد