مدیر اداره كل برنامه و بودجه شهرداری تهران مطرح كرد

موانع تحقق بودجه سال جاری شهرداری تهران

موانع تحقق بودجه سال جاری شهرداری تهران

به گزارش بتن آنلاین مدیر اداره كل برنامه و بودجه شهرداری تهران اظهار داشت: وصول نشدن مطالبات شهرداری از دولت، محدودیت در دریافت تسهیلات بانكی و دریافت نكردن بهای واقعی خدمات شهرداری به شهروندان بخشی از مواردی هستند كه تحقق بودجه این نهاد را با چالش مواجه كرده است.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، روح الله شهیدی پور با اشاره به شرایط ویژه اقتصادی در کشور که همه نهادها و دستگاه های دولتی و غیر دولتی را تحت تاثیر قرار داده است، بیان کرد: این شرایط ویژه اقتصادی بر دخل و خرج شهرداری تهران هم اثر گذاشته و سبب شده تا موانعی بر سر راه تحقق کامل بودجه ۱۳۹۹ این نهاد به وجود بیاید.
وی مهمترین موانع تحقق بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران را، رکود نسبی بازار مسکن، اعمال تحریم های بین المللی و شرایط اقتصاد کلان کشور عنوان نمود و اظهار داشت: از جانب دیگر وصول نشدن مطالبات شهرداری از دولت، محدودیت در دریافت تسهیلات بانکی و دریافت نکردن بهای واقعی خدمات شهرداری به شهروندان هم مزید بر علت شده و تحقق بودجه را با چالش مواجه کرده است.
شهیدی پور با اشاره به راهکارهای شهرداری تهران برای برداشتن این موانع و تحقق بودجه ۱۳۹۹، افزود: شهرداری تهران برای تحقق بودجه مصوب خود در شرایط بحران کرونا مبادرت به تدوین و ارسال لایحه مصوبه «بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی و نیز در شرایط بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا» به شورای اسلامی شهر تهران کرد که این لایحه در 14 اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ در صحن شورای شهر مصوب شد. بعد از تصویب این لایحه جهت گیری اصلی شهرداری تهران امروز و در ماه های آینده، اجرای صحیح و دقیق مفاد این بسته حمایتی است.
مدیر اداره کل برنامه و بودجه شهرداری تهران، درباره مهمترین خاصیت بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران و تمایزات آن با بودجه سال های گذشته اظهار داشت: مهمترین خاصیت های بودجه سال ۱۳۹۹ منظور کردن اعتبار لازم برای پروژه های توسعه محله ای با رویکرد مشارکت مردم و شورا یاری ها در توسعه محلات شهر تهران است که اعتباری نزدیک به ۲ هزار میلیارد تومان به این مهم اختصاص پیدا کرده است.
طبق گزارش سایت شهر، وی تعریف پروژه های سرمایه ای بر طبق برنامه دو ساله اولویت محور و تحقق پذیر را یکی دیگر از خاصیت های بودجه امسال شهرداری تهران عنوان نمود و افزود: پروژه های بازآفرینی محله های ناکارآمد شهری و میدانگاه های شهری، توسعه خطوط مترو و خرید اتوبوس و مینی بوس، راه اندازی و تکمیل پایگاه های مدیریت بحران، توسعه زیرساخت های شهرهوشمند، ساخت بوستانهای جدید و بازپرداخت دیون و بدهی ها شامل بازپرداخت وام ها و دیون پیمانکاران از دیگر وجوه تمایز بودجه امسال با سال های گذشته است.
منبع:

1399/06/01
13:56:45
5.0 / 5
1891
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد