فیروزی:

در اجرای قوانین مربوط به زمین خواری كوتاهی می شود

در اجرای قوانین مربوط به زمین خواری كوتاهی می شود

بتن آنلاین: یك عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اصرار كرد كه زمین خواری در حقیقت زیرپا گذاشتن حق و حقوق مردم است و دستگاه قضایی و نظارتی باید با شناسایی این افراد برخورد بازدارنده داشته باشند.


رحمت الله فیروزی پوربادی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به لزوم مقابله با زمین خواری بیان کرد: متاسفانه امروز شاهد پدیده زمین خواری در بخش های مختلف کشور هستیم و من بر این باورم که ما به اندازه کافی قانون برای مقابله با این پدیده داریم، اما آن طور که باید و شاید قوانین اجرایی نمی شوند و این ظلم در حق مردم است.
ایشان سپس اظهار نمود: دستگاه های مختلف نظارتی موظف می باشند با نظارت جدی با این پدیده برخورد کنند و با افرادی را که زمین خواری انجام می دهند برخوردی بازدارنده داشته باشند. یک نوع از زمین خواری به این گونه است که عده ای در مقطع زمانی خاص زمین هایی را با دادن تعهداتی گرفته اند و بعنوان مثال قرار بوده در آنجا کارخانه بسازند اما سالیان سال قبل است و نه فقط به تعهدات خود عمل نکرده اند، بلکه زمین ها را نیز تصاحب کرده اند. لازم است این افراد را شناسایی کرده و ضمن پس گرفتن زمین ها با آنها برخورد لازم صورت گیرد.
نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در نوع دیگری از زمین خواری عده ای در اطراف شهرها که از جذابیت برخوردار می باشند مبادرت به تصاحب زمین ها کرده اند و لازم است که دستگاه های قضایی و امنیتی به این مساله ورود کنند.
ایشان سپس اشاره کرد: اگر خلأ قانونی نیز در حوزه مبارزه با زمین خواری وجود دارد مجلس شورای اسلامی آماده است تا به میدان آمده و با قانون گذاری سخت گیرانه تری دست و پای زمین خواران را ببندد. امروز مقابله با زمین خواری یکی از واجبات است و باید برای احیای حقوق بیت المال با این افراد برخورد قاطع شود.
منبع:

1399/05/08
14:59:40
5.0 / 5
2141
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد