در جلسه كمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت كرونا عنوان شد:

مستأجران می توانند با افزایش بیش از ۲۵ درصد اجاره بها موافقت نكنند

مستأجران می توانند با افزایش بیش از ۲۵ درصد اجاره بها موافقت نكنند

بتن آنلاین: بیست و ششمین جلسه كمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت كرونا عصر امروز چهارشنبه 25 تیرماه با حضور وزیر كشور، معاونین وزارت بهداشت و سایر دستگاههای عضو در محل سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت كشور اجرا شد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در بیست و ششمین جلسه کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا، دکتر ایرج حریرچی معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گزارشی از آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشور و پیش بینی های موجود از روند شیوع این بیماری در ایران و جهان ارائه کرد.
در ادامه این جلسه روش اجرای مصوبات پیشین ستاد ملی مدیریت کرونا درباب کنترل بازار اجاره مسکن مورد بررسی قرار گرفت و توضیحات معاون وزیر مسکن و شهرسازی در این ارتباط ارائه شد. براین اساس مستأجران می توانند با افزایش بیش از ۲۵ درصد اجاره بها موافقت نکنند و در این صورت، مراجع قضائی هم از صدور حکم تخلیه اجتناب می کنند.
در بیست و ششمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا همین طور چگونگی برگزاری مراسمات، سمینارها و تجمعات نیز در شهرهای مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در این راستا مجدداً تاکید شد که هرگونه برگزاری مراسم شامل عروسی و عزا و همایش و نظائر آن در شهرهای قرمز ممنوعست و در شهرهای سفید و نارنجی نیز، منوط به رعایت دقیق پروتکل ها و فقط در اماکن تحت نظارت اتحادیه های صنفی مجاز است و درغیراین صورت ضابطین قضایی برخورد و خدمات به این اماکن قطع خواهد شد.
همین طور در تمامی شهرها، در ادارات و سازمانها نیز اجازه برگزاری هیچ سمینار و همایشی وجود ندارد و درصورت ضرورت همایش ها به صورت ویدئوکنفرانس و آنلاین اجرا شود.
کمیته اجتماعی انتظامی، همین طور بر اجرای کامل همه پروتکل ها و پیگیری اجرای دقیق آن با جدیت و بوسیله تمرکز هیات های نظارت استانی بر آن تاکید کرد.
در ادامه این جلسه، با پیشنهاد مطرح شده درباره بازگشایی مرزها برای سفرهای گردشگری و ورود تورهای خارجی موافقت نشد و فقط انجام سفرهای کاری فردی بلامانع اعلام گردید.
نحوه برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین مقابل السلام از دیگر موضوعاتی بود که دراین جلسه کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا مطرح و مقرر گردید تا سازمانهای مسئول در این راستا همچون حوزه علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی و ستاد ائمه جمعه و جماعات بعد از بررسی های کارشناسی، طرحی را تدوین و برای تصمیم گیری در جلسه بعدی کمیته و ستاد ملی کرونا ارائه نمایند.
وزیرکشور در این راستا ضمن تاکید بر اطلاع رسانی و آگاه سازی فعالان و متولیان تکایا و هیأت های مذهبی درباب شرایط شیوع بیماری کرونا و ضرورت رعایت بیش از پیش همه پروتکل های بهداشتی و ملاحظات در رابطه با سلامت عمومی، اظهار داشت: باید از نظرات و پیشنهادات این فعالان و گروهها استفاده نمائیم و درصورت ضرورت بایستی از ظرفیت صداوسیما و فضای مجازی در پخش برنامه ها و مراسم مرتبط بیش از گذشته استفاده نمائیم.
همین طور مقرر گردید، باتوجه به اهمیت مراسم عزاداری سید الشهدا مقابل السلام و ایام محرم و صفر، کارگروهی با مسولیت وزارت بهداشت و متشکل از نمایندگان همه سازمانها و ارگان های مرتبط و جامعه مداحان تشکیل تا با بهره گیری از خرد جمعی، بهترین تصمیمات در این رابطه پیشنهاد شود.
دکتر رحمانی فضلی همین طور با اشاره به همکاری خوب تمامی دستگاه ها و نهادها در اجرای مصوبه گردنگیر استفاده از ماسک در کشور، از رسانه ها خصوصاً رسانه ملی، رسانه های مکتوب و مطبوعات برای اطلاع رسانی، آگاه سازی و انعکاس مؤثر ضرورت استفاده ماسک و همین طور همراه سازی مردم در این راه قدردانی کرد و درخواست نمود تا با قدرت و توان بیشتری این همکاری ادامه یابد. در این نشست پیشنهاد به ستاد ملی مدیریت کرونا برای تمدید استفاده الزامی از ماسک در اماکن عمومی برای یک ماه دیگر به تصویب رسید.
وزیر کشور همین طور اشاره کرد: مرجع تصمیم گیری و اظهار نظر درباب اعمال محدودیت ها و اجرای پروتکل های مدیریت بیماری کرونا، ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا است و سایر نهادها فقط می توانند درباب واحدهای زیرمجموعه خود، ارائه چارچوب کنند.
گفتنی است مرجع اعلام محدودیت ها در استانها، در قالب اختیارات تفویضی ستاد ملی مدیریت کرونا، فقط ستادهای استانی متناظر ستاد ملی در هر استان است.
منبع:

1399/04/26
13:24:27
5.0 / 5
2443
تگهای خبر: آنلاین , خدمات , سازمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد