وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

خسارت 700میلیاردی سیل به راه ها و زیرساخت‎ های سیستان و بلوچستان

خسارت 700میلیاردی سیل به راه ها و زیرساخت‎ های سیستان و بلوچستان

به گزارش بتن آنلاین وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: میزان خسارات اولیه سیل به راه ها، پل ها، آبروها و ابنیه فنی راه های استان سیستان و بلوچستان بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی بامداد امروز (پنجشنبه ۲۶ دی) با حضور در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان با اشاره به این كه در سیل اخیر، حضور و مبادرت به موقع همه دستگاه ها سبب شد تا امداد رسانی بموقع صورت گیرد، اظهار داشت: بر مبنای برآوردهای اولیه میزان خسارت وارد شده به راه ها، پل ها، آبروها و ابنیه فنی راه های این استان بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان است.
وزیر راه با اشاره به وضعیت راه های استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بیشتر از ۸۰۰ راه روستایی گرفتار صدمه یا انسداد شده بود كه با همت راهداران و با بسیج امكانات و استفاده از ۳۷۵ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین بازگشایی راه ها صورت گرفت.
او اضافه كرد: با این وجود حالا حدود ۳۰ مسیر روستایی به صورت كامل بازگشایی نشده است و همكاران ما در كوشش برای باز كردن راه های باقی مانده هستند. روستاهای باقی مانده عموماً در راه رودخانه ها هستند و تا زمانی كه آب به صورت كامل فرو كش نكند نمی توان كار بازگشایی را انجام داد.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه اضافه كرد: الویت ما این است كه راه های اصلی مسدود نباشد. حالا راه های اصلی تماماً باز و خیلی از راه های فرعی هم ترمیم شده اند.
اسلامی با بیان این كه الویت اصلی وزارت راه و هم تاكید دولت برگرداندن شرایط به وضیعت عادی است، خاطرنشان كرد: رسیدگی به وضعیت مسكن و خانه های صدمه دیده هم در برنامه های وزارت راه قرار دارد. حالا بنیاد مسكن در استان مستقر شده و در حال شناسایی، ارزیابی و انجام اقدام های اجرایی هستند تا هم اقلام مورد نیاز مردم در اختیارشان گذاشته شود و هم كار بازسازی خانه ها آغاز شود.
وی اضافه كرد: باید بتوانیم اعتباراتی را برای بازسازی مناطق سیل زده مصوب نماییم و پس از آن كار بازسازی را شروع خواهیم كرد.
وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: الویت اصلی ما این است كه تردد برقرار شود و در گام دوم به دنبال تثبیت ترددها هستیم تا ترددها بر قرار بماند. در گام سوم به دنبال بازسازی هستیم كه همه این سه مورد به شكل متوازن در حال انجام می باشد.
بر اساس این گزارش، سه استان كشور در سیل اخیر درگیر شدند به صورتی كه جنوب استان كرمان، شرق استان هرمزگان و جنوب استان سیستان و بلوچستان از ایرانشهر تا چابهار درگیر سیل هستند.

1398/10/28
14:27:03
5.0 / 5
4723
تگهای خبر: انسداد , بازسازی , تردد , خسارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد