در گزارش بتن آنلاین مطرح شد؛

محور هراز چهار خطه می شود، تعریض پل جاجرود

محور هراز چهار خطه می شود، تعریض پل جاجرود

به گزارش بتن آنلاین رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای رودهن و پردیس اظهار داشت: محور هراز چهار خطه می شود.محمدرضا زمانی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد برون رفت از گره ترافیكی در محور هراز تصریح كرد: از اواخر سال ۹۴ قرار دادی جهت چهار خطه كردن و تعریض و بهسازی محور هراز به كارفرمایی اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران بسته و فعالیت ها آغاز شد.
وی اضافه كرد: بدلیل شرایط خاص آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی محور هراز فعالیت و كار در این محور خیلی سخت است و مدت زمان بیشتری برای بهره برداری از طرح ها را می طلبد.
زمانی خاطرنشان كرد: به صورت میانگین با عنایت به شرایط آب و هوایی حدود ۶ الی ۷ ماه در سال می توان در محور هراز فعالیت عمرانی و بهسازی و تعریض جاده را انجام داد، بنابراین پروژه مذكور زمان بیشتری را برای كار برده كه تا كنون ۷۵ در صد پیشرف فیزیكی در مورد عملیات چهارخطه محور انجام داشته است.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای پردیس رودهن بیان كرد: تعریض محور هراز در دو قطعه به طول ۷۸۰ متر حد فاصل آهگ دره تا گالری امام زاده هاشم در حال انجام می باشد و همزمان به موازات آن هم راه اندازی كنار گذر به طول ۱۹۸۰ متر در دست اقدام است كه تا اخر مهر ماه سال جاری طبق قرارداد پیمانكار، پروژه به اتمام می رسد و به اداره راهداری تحویل داده می شود.
این مقام مسئول عنوان كرد: هزینه قرارداد تعریض محور هراز ۸ میلیارد تومان بوده، زیر سازیها انجام شد ه است و بستر برای روكش، آسفالت و ایمن سازی محور آماده است.
زمانی اظهار داشت: طی بازدید رئیس سازمان و مدیر كل راهداری استان تهران تلاش بر این است كه پروژه سریع تر به اتمام برسد.
گالری امامزاده هاشم بهسازی می شود
محمد زمانی در ادامه اظهار داشت: بنا داریم پس از بهره برداری از محور هراز با عنایت به فرسودگی گالری امامزاده هاشم بار ترافیكی را به واریانت كنار گالری امامزاده هاشم و در واقع مسیر جدید احداثی انتقال دهیم تا گالری امامزاده هاشم هم بهسازی شود.
محمد زمانی در مورد بهسازی گالری امام زاده هاشم اظهار داشت: طبق پیگیری هایی كه انجام شده از دیواره هایی با جنس نانوبرای گالری استفاده خواهد شد چونكه بازتاب نور بهتری دارد و از فرسودگی گالری در مدت زمان طولانی تری محافظت می كند و همینطور از نظر هزینه هم این دیواره ها به صرفه تر هست.
زمانی با عنایت به حساسیت محور هراز، آنرا یك محور ملی - توریستی خواند و گفت محور هراز از نظر استراتژیكی از اهمیت خاصی برخوردار می باشد ازاین رو تلاش داریم بهترین خدمات راهداری كه شایسته هموطنان است، عرضه دهیم.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای رودهن پردیس در ادامه سخنان با عنایت به اولویت های راهداری استان تهران اظهار داشت: خط كشی گرم و سرد محور هراز حالا در حال انجام می باشد.
زمانی بیان كرد: روكش و آسفالت پلیمری محور هراز به مبلغ ۶۲ میلیارد ریال تومان با پیگیری مدیر كل و رئیس سازمان راهداری پارسال انجام شد اما مقاطعی از محور هراز هنوز روكش نشده است كه به شرط تخصیص و تأمین اعتبار، محدوده شهر آبعلی و انتهای بلوار رودهن و سادات محله هم روكش و آسفالت می شود.
زمانی با اشاره به سه گره ترافیكی در محور هراز اظهار داشت: به علت اینكه برخی از مقاطع در این محور ۴ و یا ۳ خطه است و حالت قیفی مانندی ایجاد می شود در زمان تردد بالای وسایل نقلیه گره ترافیكی و پس زدگی ترافیك را شاهد می باشیم كه تنها راهكار برون رفت از این ترافیك تعریض پل جاجرود و تعریض ورودی گالری امامزاده هاشم است.
وی بیان كرد: با انجام تعریض این دو محدوده در حوزه استحفاظی استان تهران در محور هراز دیگر شاهد گره ترافیكی نخواهیم بود.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای رودهن پردیس بیان كرد: محور كمربندی شاخه جنوبی بومهن از پل شهدا تا سه راه مهرآباد گارد ربلها جمع آوری و نیوجرسی نصب می شود.
زمانی گفت به علت اینكه نگهداری گاردریل ها سخت و باید مرتب ترمیم شود و هزینه بر است ازاین رو جمع آوری و به جای آن نیوجرسی نصب می گردد.
زمانی خاطرنشان كرد: قرارداد با شركت پیمانكار بسته شده و منتظر تجهیز كارگاه هستیم كه عملیات جمع آوری و نصب نیوجرسی طی هفته آینده شروع شود.
وی افزود: همینطور طی قرارداد مذكور نیوجرسی های فرسوده محور هراز و محور قدیم هم جمع آوری و نیوجرسی نو جایگزین آن خواهد شد.
طرح جدید راهداری بر روی نیوجرسی ها
زمانی تصریح كرد: برای نخستین بار اداره راهداری استان تهران بر روی نیوجرسی ها طرحی در چارچوب رنگ آمیزی نیوجرسی ها در پیش گرفته است.
وی با اشاره به مشكل كانال «كمرد» اظهار داشت: كانال كمرد كه چندین سال است مشكل دارد و به بحران رسیده با پی گیری های مقامات شهرستانی همچون فرماندار و مدیركل راهداری استان تهران بودجه آن گرفته شده و پس از مشخص شدن پیمانكار اقدامات آغاز می شود.
زمانی در ادامه با اشاره به محور كمربندی شاخه جنوبی بومهن اظهار داشت: از سال ۹۰ نصب روشنایی در این محور شروع شده بود كه به علت مشكلات اعتباری و تعویض چند پیمانكار بهره برداری و اتمام كار كمی به طول انجامید اما حالا عملیات به اتمام رسیده است و به محض اینكه تحویل اداره راهداری گردد از آن بهره برداری می شود.
این مقام مسئول با عنایت به عملیات جاری راهداری عنوان كرد: محور هراز از محورهای ملی است و ازاین رو جاروب كردن محور با یك دستگاه جاروب مكانیكی برای پاكسازی محور، تمیز كردن كناره جاده و نیوجرسی های محور، شست و شو ی علایم راهنمایی، شانه سازی، رگلاژ و تصحیح كناره جاده و شانه خاكی جاده از مهمترین عملیات جاری راهداری در خلال هر روز است.


منبع:

1398/03/21
14:08:57
5.0 / 5
4378
تگهای خبر: پروژه , تردد , حفاظ , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد