امانی عنوان كرد

ضرورت بهره گیری از تكنولوژی های روز در حوزه تفكیك و جمع آوری پسماند

ضرورت بهره گیری از تكنولوژی های روز در حوزه تفكیك و جمع آوری پسماند

به گزارش بتن آنلاین عضو شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت بهره گیری از تكنولوژی های روز در حوزه تفكیك و جمع آوری پسماندهای شهر تهران اشاره نمود و اضافه كرد: نیاز است كه جمع آوری زباله به صورت مكانیزه در شهر تهران محقق شود.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، شهربانو امانی در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در نطق قبل از دستور خود، اظهار داشت: امروز گزارشی از مشاهدات خود در روز سه شنبه بعنوان "كمپین سه شنبه های بدون خودرو " با استفاده از حمل و نقل عمومی را در این جا عرضه می كنم.وی با اشاره به این كه وضعیت عرضه خدمات اتوبوس های شركت واحد مناسب می باشد، اظهار داشت: مجبور شدم بامداد با تاكسی به اولین ایستگاه اتوبوس های تندرو خودم را برسانم چون كه فاصله خانه تا ایستگاه كمی زیاد بود. زمانی كه خواستم سوار اتوبوس شوم فاصله سكو تا اتوبوس به قدری زیاد بود كه بطور قطع سالمندان و معلولان نمی توانند سوار اتوبوس شوند. بنابراین باید در مورد فاصله استاندارد سكو تا اتوبوس هم چاره اندیشی شود.

امانی در ادامه به نحوه آبیاری فضای سبز در شهر تهران اشاره نمود و اضافه كرد: هنگامی كه به میدان امام خمینی (ره) رسیدم دیدم علیرغم این كه از تكنولوژی های روز برای آبیاری فضای سبز استفاده می شود، اما تا جنوب میدان آب سرازیر شده است.

وی در مورد نحوه جمع آوری پسماندها از سطح شهر تهران هم بعنوان یكی دیگر از مشاهدات خود هنگام استفاده از مترو، تصریح كرد: هنگام استفاده از مترو در ایستگاه نواب كه مدت زیادی از این ایستگاه برای سوار شدن به مترو استفاده می كردم، سه سطل زباله با سه رنگ متفاوت برای تفكیك زباله وجود داشت، اما متاسفانه سطل ها پر شده بود و زباله ها در حال بیرون ریختن بودند. این وضعیت نشان داده است كه ما در پانزده ماه گذشته یعنی كار مناسب و موثری انجام نداده ایم و حتی اوضاع از گذشته هم بدتر شده است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در انتها با تاكید بر این كه یكی از وظایف مهم مدیریت شهری این است كه بتواند با بهره گیری از استارت آپ ها، ظرفیت جمع آوری زباله را به صورت مكانیزه محقق كند، اضافه كرد: هم اكنون در حوزه حمل و نقل عمومی 70 واگن مترو در گمرك خاك می خورد و باید تمهیداتی اندیشیده شود تا این واگن ها ترخیص شوند. همان گونه كه دولت یارانه اتوبوس را پرداخته است امیدواریم یارانه مترو هم پرداخت گردد.


1397/09/18
13:24:58
5.0 / 5
4456
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد