راه و مسكن در هفته ای كه گذشت؛

سفر وزیر راه به مسکو

سفر وزیر راه به مسکو

وزیر راه و شهرسازی در هفته جاری و با هدف ارتقای ترانزیت و همکاریهای حمل و نقلی میان ایران و روسیه به مسکو سفر کرده است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، رستم قاسمی در هفته جاری برای مذاکره با همتای روسی خود جهت احیای کریدور شمال-جنوب، افزایش میزان ترانزیت ریلی و جاده ای کالاهای روسی با جنوب آسیا از قلمروی ایران، افزایش تعداد پروازهای تهران-مسکو و سایر همکاری ها در زمینه حمل و نقل به مسکو سفر کرد.
محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن از افزایش سقف وام ساخت مسکن امسال در ۱۲ شهر «تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، کرج، اهواز، بندرعباس، بوشهر، قم، ساری و رشت» برای سازندگان حرفه ای به شرط استفاده از تکنولوژی های جدید ساختمان به ۶۰۰ میلیون تومان، مراکز استانها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۵۰۰ میلیون تومان و شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر ۴۵۰ میلیون تومان آگاهی داد.
محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از معرفی ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحد برای دریافت تسهیلات نوسازی به بانک آگاهی داد و اظهار داشت: شرکت بازآفرینی شهری ایران در پروژه های در رابطه با شرکت بازآفرینی شهری بطور مستقیم و غیرمستقیم بیش از ۴۵ هزار واحد را در دست نوسازی دارد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران درباب پیشرفت فیزیکی واحدهای درحال نوسازی اظهار داشت: بیش از ۲۰ هزار واحد پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد، ۵ هزار واحد پیشرفت فیزیکی بین ۶۰ تا ۹۰ درصد، یکهزار و ۵۰۰ واحد پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۴۰ درصد، و ۱۵ هزار واحد بین ۱۰ تا ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: باند رفت آزادراه منجیل- رودبار در صورت تامین اعتبار مورد نیاز امسال به بهره برداری می رسد.
علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: دارندگان زمین در خارج از شهر می توانند برای ساخت شهرک به سامانه خدمات الکترونیک مراجعه و درخواست تأسیس شهرک خصوصی دهند.
علیرضا قاری قرآن سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اعلان اینکه به روز کردن تکنولوژی های ساخت ضرورتی اجتناب ناپذیر است اظهار داشت: صنعتی سازی و ارتقای کیفیت در طرح نهضت ملی مسکن به کار گرفته می شود.
اکبر نیکزاد رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اعطای تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی به بانکهای عامل از هفته آتی آگاهی داد.
وی تصریح کرد: این تسهیلات با نرخ سود ۵ درصد، ضمانت سفته زنجیره ای و بازپرداخت ۲۰ ساله به روستاییان اعطا می شود.
رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در حکمی شمس الدین فرزادی پور را بعنوان سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" منصوب نمود.
سردار سرتیپ دوم پاسدار خلبان شمس الدین فرزادی پور قبل از این فرماندهی عملیات هوایی نیروی هوا فضای سپاه را عهده دار بوده است.
معاونت مسکن و ساختمان در اطلاعیه ای جزییات ثبت نام از متقاضیان دارای سه فرزند و بیشتر برای واگذاری مسکن را اعلام نمود.
بر این اساس متقاضیانی که تاریخ تولد فرزند سوم یا بیشتر آنها پس از تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۰ باشد، می توانند با مراجعه به سامانه طرح های حمایتی مسکن به آدرس http//: saman.mrud.ir در بخش نوع سرپرستی با انتخاب گزینه "قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت" نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

1401/02/09
12:30:15
5.0 / 5
263
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد