استاندار تهران عنوان كرد

افتتاح خط۶۰۷۰جهت راهنمایی بیماران كرونائی درروزهای آینده

افتتاح خط۶۰۷۰جهت راهنمایی بیماران كرونائی درروزهای آینده

استاندار تهران از افتتاح خط تلفنی 6070 برای پاسخگویی، راهنمایی و ساماندهی بیماران کووید 19 بصورت دو طرفه و ظرف روزهای آینده آگاهی داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران، اظهار داشت: برمبنای گزارشات ارائه شده در جلسه امروز هنوز روند افزایش بستری در بیمارستان های استان تهران را شاهدیم، با این وجود در هفته گذشته ۲۴۲۰ تخت بیمارستانی برای بیماران کووید۱۹ اختصاص پیدا کرد که امیدواریم با این تمهیدات به شرایط پایدار و سپس سیر نزولی بیماری برسیم. ما هم اکنون شاهد افزایش ۱۹.۵ درصدی بیماران سرپایی نسبت به هفته گذشته هستیم. هفت درصد بصورت کلی و ۱۱.۵ درصد در بستری های عادی شاهد افزایش بودیم و افزایش ۲۲.۷ درصدی فوتی ها را نیز شاهد می باشیم.
وی ادامه داد: فرمانداران باید با کمک مدیران شبکه های بهداشت و درمان نسبت به تشکیل کمیته واکسیناسیون اقدام نمایند تا با ارزیابی پرونده های الکترونیک روند واکسیناسیون گروه های سنی به شکل مطلوب اجرائی شود. ثبت اطلاعات افراد در سامانه سیب در استان تهران زیر ۱۰ درصد بود، اما هم اکنون به ۷۰ درصد رسیده، با این وجود از سازمان هدفمندی یارانه ها درخواست کرده ایم که مشخصات گروه های سنی بالای ۸۰ سال، ۷۰ تا ۸۰ سال، ۶۵ تا ۷۰ و ۶۰ تا ۶۵ سال را در اختیار قرار دهد تا با شروع روند واکسیناسیون اطلاعات این افراد موجود باشد.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به آماده شدن خط ۶۰۷۰ اضافه کرد: این سامانه برای راهنمایی، هدایت و ساماندهی بیماران کووید ۱۹ بکار گرفته خواهد شد. با وجود تراکم جمعیت در تهران باید از اصناف و نیروی انتظامی تشکر نماییم که تلاش کردند در جهت رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی توانستیم در بین استان های کشور رتبه کسب نماییم.
وی افزود: ویروس کرونا ووهان چین و بعد از آن ویروس انگلیسی و جدیدا نیز نوع پیشرفته تر هندی آن که در کشور هند تعداد زیادی به آن مبتلا شده اند را در جهان شاهدیم. متاسفانه روز شنبه ساعت ۹: ۴۵ پروازی از دهلی به تهران داشتیم که مقرر شده همه مسافران این پرواز ردیابی شوند. البته منع تردد از کشور هندوستان نیز با مصوبه ستاد ملی کرونا اعمال شده است. بی شک برای بازگشت فوتبالیست ها از کشور هندوستان باید پروتکل هایی در ستاد کرونا استان تهران تدوین نماییم تا خدایی نکرده گرفتار این ویروس نشویم، چونکه تاب و تحمل کادر درمان بیش از این نخواهد بود. اساسا با افزایش فوتی ها نسبت به هفته گذشته ضرورت فاصله گذاری و رعایت پروتکل ها بار دیگر مورد تاکید قرار خواهد گرفت و باید به شکل ویژه ای به آن دقت کنیم.
استاندار تهران درباب تامین برق بیمارستان های استان تهران که پذیرش بیماران کووید۱۹ را نیز بر عهده دارد، اظهار نمود: یکی از مسائل موجود در استان تهران قدمت بیمارستان هاست. پس برمبنای ضرورت تامین برق آنها، از توزیع برق در این نشست دعوت کرده بودیم تا تمهیدات لازم به جهت اینکه با قطعی برق در این بیمارستان ها مواجه نشویم اتخاذ شود و از چند مسیر برق پایدار برای ۱۲۴ بیمارستان تهران در نظر گرفته شود. همین طور قرار شد توسط تیمی ارزیابی بیمارستان ها صورت گیرد تا نسبت به تامین برق پایدار برای آنها اقدامات لازم صورت بگیرد.
استاندار تهران اشاره کرد: تمدید وضع موجود مورد درخواست تا رسیدن به شرایط نزولی شیوع بیماری شرایط ادامه پیدا کند. هم اکنون که رعایت پروتکل ها به ۷۰ درصد رسیده مواردی همچون بکارگیری یک سوم نیروها و تشدید نظارت ها وجود داشته، امیدواریم همه این موارد شرایطی را فراهم آورد که پس از یک هفته نسبت به کنترل این پیک بتوانیم عملکرد موثری داشته باشیم.1400/02/06
22:26:35
5.0 / 5
81
تگهای خبر: تردد , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد