رییس ستاد خادم المنتظر شهرداری تهران تاكید كرد

ضرورت شناسایی نیازهای واقعی افراد كم برخوردار

ضرورت شناسایی نیازهای واقعی افراد كم برخوردار

رئیس ستاد خادم المنتظر شهرداری تهران در آغاز بخش نخست از پنجمین مرحله رزمایش کمک های مومنانه بر ضرورت شناسایی نیازهای واقعی افراد کم برخوردار تاکید نمود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا سعید صادقی در حاشیه مراسم طرح رزمایش کمکهای مومنانه اظهار داشت: رزمایش همدلی مومنانه در ادامه برنامه هایی که از سال قبل در مصلی برگزار می شد، سال جاری هم با رویکرد جدید در سامانه به روز شده سمات (سامانه مراکز اجتماعی تهران) در حال انجام می باشد.

وی با اشاره به اینکه در این سامانه با سازمان های مرتبط و متولی تأمین کننده نیاز نیازمندان مانند کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، بسیج و سپاه جلساتی برگزار شده است علاوه بر این ستاد خادمان منتظر مناطق هم با استقرار در مناطق ۲۲ گانه شهرداری عملیاتی شد و سامانه تحت عنوان «سمات» شروع به کار کرد.

صادقی با اشاره به اینکه امروز(۲اردیبهشت) اولین روز از بخش اول مرحله پنجم رزمایش کمکهای مومنانه است، توضیح داد: در شروع این بخش شهرداری های مناطق ۱۵ و ۱۶ اقلام و بسته های تهیه شده را تحویل دادند علاوه بر این اعضای ستاد خادمان منتظر که ستادی داوطلبانه است، بسته های اقلام تهیه شده خویش را برای در اختیار قرار دادن به نیازمندان عرضه کردند.

به گفته رئیس ستاد خادم المنتطر شهرداری تهران بخش های بعدی مرحله پنجم از رزمایش کمک های مومنانه از شنبه (۴ اردیبهشت) تا چهارشنبه (۸ اردیبهشت) همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) ادامه پیدا می کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه در این سامانه فهرست اقلام عرضه شده با فهرست سامانه سمات هر منطقه تطبیق داده می شود، اظهارکرد: در سامانه خدمات اجتماعی شهرداری حدود ۱۴ هزار خانوار در مناطق مختلف زیر پوشش قرار دارند که در واقع اهداف اول دریافت این بسته ها خواهند بود و مازاد این اقلام در مناطق با اجبار درج در سامانه سمات، به سازمان های دیگر متولی تحویل داده خواهد شد.

مشاور شهردار تهران در ادامه با اشاره به اینکه توجه صرف به اقلام و بسته های معیشتی کافی نیست، اظهار داشت: در آینده باید دیگر نیازهای این افراد شناسایی و برطرف شود البته تشکل های مردم نهاد و ستادهای خادمان منتظر در مناطق ۲۲گانه در حال انجام کار تحلیلی در بحث نیازمندان هستند تا نیازهای واقعی این افراد مشخص شود و مباحث روحی، روانی، اجتماعی، تحصیلی و مشکلات خانوادگی افراد هم بررسی شود.

رییس ستاد خادم المنتظر شهرداری تهران با تکیه بر اینکه سامانه سمات با هدف هم افزایی بین سازمان های مرتبط فعالیت می کند و در این سامانه فضایی هم برای خیرین در نظر گرفته شده خاطرنشان کرد: در شهرداری تهران هم با موافقت معاونت منابع انسانی و اعلام آمادگی کارکنان شهرداری حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار نفر از افرادی که به سیستم اتوماسیون اداری شهرداری دسترسی دارند اعلام آمادگی می کنند که یک روز از حقوق این ماه خویش را به این امر خیر اختصاص دهند.

تحویل بسته های معیشتی به ۶۹۰ خانواده کم بضاعت در منطقه ۱۶

مهدی پورآقایی - معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۶ - هم در حاشیه این برنامه اظهار داشت: کمک های مردمی و مومنانه در جهت کمک به نیازمندان و افراد کم برخوردار در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران تحت عنوان ستاد خادمان منتظر، جمع آوری و به نیازمندان تحویل خواهد شد که هم اکنون پنجمین مرحله رزمایش در حال انجام می باشد.

وی با اشاره به اینکه در این رزمایش، مناطق ۲۲ گانه شهرداری در هر مرحله کمک های جمع آوری شده را در مناسبت های مختلف بین افراد نیازمند تقسیم می کنند، اظهارکرد: منطقه ۱۶ تعداد ۲۵۰ بسته حمایتی شامل برنج، روغن، قند، حبوبات، رب گوجه فرنگی، پوشاک، کفش و حتی لوازم خانگی را بین خانواده های کم برخوردار توزیع می نماید.

به گزارش سایت شهر پورآقایی در انتها اظهار داشت: هر سال چند مرحله از این رزمایش انجام می شود و در منطقه ۱۶ اطلاعات ۶۹۰ خانواده که با احتساب اعضای آنان به ۱۴۳۵ نفر می رسد در سامانه ثبت شده است و در هر مرحله اقلام و بسته های معیشتی جمع آوری شده بین این افراد تقسیم می شود.

منبع:

1400/02/03
20:58:38
5.0 / 5
102
تگهای خبر: خدمات , سازمان , سایت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد