اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان برای توسعه حمل و نقل عمومی مبتنی بر TOD

اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان برای توسعه حمل و نقل عمومی مبتنی بر TOD

به گزارش بتن آنلاین خزانه دار شورای شهر تهران اظهار داشت: برای توسعه TOD، مبلغ 700 میلیارد تومان اعتبار هم در ردیف های درآمدی و هم دریف های هزینه ای در نظر گرفته شده است.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، حسن رسولی در دویست و هفتاد و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران در واکنش به پیشنهاد شهربانو امانی درباره استفاده از صددرصد درآمدهای وصولی حاصل از عوارض ساختمانی در امتداد توسعه حمل و نقل عمومی مبتنی بر TOD اظهار داشت: قسمتی از پیشنهاد خانم امانی توسط کمیسیون تلفیق پذیرفته شده است. برای توسعه TOD مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار هم در ردیف های درآمدی و هم دریف های هزینه ای در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: این ۷۰۰ میلیارد تومان شامل دو زیر ردیف است که ردیف اول فروش اموالی است که در این زوم ها بارگذاری می شود و ارزش افزوده به وجود می آورد. ۴۰۰ میلیارد تومان از آن هم عوارض ساختمانی تا شعاع ۳۰۰ متر است. سایر تقاضاها و پیشنهادها مثل پروانه های ساختمانی مازاد بر تراکم پایه مسکونی، بالکن و غیر هر کدام برای خود ردیف درآمدی و ردیف هزینه ای دارد و ردیف های بودجه را به هم می ریزد.

وی افزود: یکی از تفاوت های بودجه امسال این است که تبصره ای وجود ندارد که آثار بودجه ای آن در ردیف های بودجه دیده نشده باشد. با قبول این پیشنهاد هم ردیف های درآمدی و هم ردیف های هزینه ای به هم می ریزد.
بگفته وی، بخش حمل و نقل ریلی سه بخش لاینفک شامل زیربنا، ناوگان و تجهیزات دارد و همه آنرا شامل می شود. نباید این سهم را با ایستگاه BRT تقسیم کرد. درست است که ایستگاه BRT محل سوار و پیاده شدن مسافر است ولی اصلا قابل قیاس با ایستگاه های ثابت مترو نیست. این به ضرر حوزه حمل و نقل عمومی است و همین طور ردیف های درآمدها را به هم می ریزد.

منبع:

1399/12/10
22:25:58
0.0 / 5
166
تگهای خبر: توسعه , ساختمان , فروش , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد