در سال ۱۴۰۱ انجام شد

آسفالت معابر محله های هدف بازآفرینی در ۴۰۰ شهر

آسفالت معابر محله های هدف بازآفرینی در ۴۰۰ شهر

به گزارش بتن آنلاین، معاون وزیر راه و شهرسازی از انجام نهضت بهسازی و آسفالت معابر محلات هدف بازآفرینی شهری در 400 شهر طی سال 1401 آگاهی داد و اظهار داشت: در برنامه است تا طی 3 سال آتی در محلات فرسوده و ناکارآمد مشکلی تحت عنوان معابر خاکی وجود نداشته باشد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، محمد آئینی، قسمتی از عملکرد شرکت بازآفرینی شهری ایران را در سال ۱۴۰۱ درباب نهضت بهسازی و آسفالت معابر خاکی در محلات فرسوده و ناکارآمد شهری تشریح نمود و توضیح داد: شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال ۱۴۰۱ نهضت بهسازی و آسفالت معابر محلات هدف بازآفرینی شهری را از محل اعتبارات بند ز تبصره یک قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در قریب به ۴۰۰ شهر با همکاری شهرداری ها شروع کرد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با تأکید بر حمایت وزیر راه و شهرسازی از برنامه های شرکت بازآفرینی شهری ایران اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ معادل ۱۱۳ هزار تن قیر به ارزش ۱۰۶۰۰ میلیاردریال اختصاص داده شد که این مقدار۵ برابر سال۱۳۹۹ با مبلغ ۲۱۰۰ میلیارد است.

برنامه آسفالت ۳۹ میلیون مترمربع از سطح معابر بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری
معاون وزیر راه و شهرسازی یکی از بدترین چهره های محرومیت و مشکلات رایج در محلات فرسوده و ناکارآمد شهری را کیفیت پایین معابر و حتی فاقد آسفالت بودن خیلی از کوچه ها در محلات هدف عنوان نمود و اضافه کرد: هم اکنون ۳۹ میلیون متر مربع از سطح معابر بافت های محلات فرسوده و ناکارآمد شهری خاکی است و نیاز به بهسازی و آسفالت دارد به همین دلیل شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال ۱۴۰۱ با اختصاص این میزان قیر در قالب تفاهمنامه به شهرداری ها، نهضت ملی بهسازی و آسفالت معابر را شروع کرد.
آیینی اشاره کرد: در برنامه است تا با همکاری دستگاه های مربوطه و سازمان شهرداری ها، بهسازی و آسفالت معابر محلات فرسوده و ناکارآمد شهری طی ۳ سال آتی تمام شود و دیگر معضلی تحت عنوان معابر خاکی در محلات وجود نداشته باشد.

آسفالت و بهسازی معابر خاکی محلات هدف در ۴۰۰ شهر
وی به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: محلات مشمول طرح بهسازی معابر خاکی در محلات فرسوده و ناکارآمد بیش از ۴۰۰ شهر بود.
آیینی با اشاره به این که حداقل ۲۰۰۰ کیلومتر طول از قیر رایگان مجموعه وزارت راه و شهرسازی بهره مند شدند تعدادی از استانهای بهره مند از نهضت بهسازی و آسفالت معابر محلات هدف بازآفرینی شهری را شامل ۷۱ شهر در استان اصفهان، ۳۱ شهر در استان خراسان رضوی، ۲۲ شهر در استان مازندران، ۱۹ شهر در استان خوزستان عنوان نمود.
منبع:

1402/01/01
02:33:06
5.0 / 5
172
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد