وزیر راه و شهرسازی:

دولت بنای سیاسی کاری در ساخت مسکن را ندارد

دولت بنای سیاسی کاری در ساخت مسکن را ندارد

به گزارش بتن آنلاین وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: دولت سیزدهم بنا ندارد راه اندازی مسکن را در کشور سیاسی کرده و یا به حاشیه ببرد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، رستم قاسمی بامداد جمعه در مراسم شروع عملیات راه اندازی چهار هزار واحد مسکن در استان اردبیل اظهار نمود: ما تجربیات تلخ مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن را در دستور کار قرار دادیم تا با اصلاح فرآیندها در این بخش بتوانیم مسکن مناسب، کیفی و به مقدار نیاز راه اندازی و تامین نماییم.
وی اشاره کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم به دنبال برخی حاشیه سازی ها مسکن مورد غفلت قرار گرفت اما دولت سیزدهم تلاش خواهدنمود تا طرح مجلس را در قالب جهش تولید مسکن در اولویت هدف گذاری قرار داده و در سال اول ساخت دو میلیون واحد مسکن را به سرعت شروع نماییم.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: هیچ مانعی در راه اجرائی شدن پروژه جهش تولید مسکن وجود ندارد و اهتمام بر این خواهد بود تا در همه استانها به تناسب نیاز و ثبت نامی که انجام می شود، تولید مسکن شروع شده و به صورتی کارها روال مطلوب تری به خود بگیرد.
قاسمی با قدردانی از مدیران و مسئولان استان اردبیل در شروع عملیات راه اندازی مسکن در قالب این طرح به میزان ۲۰ هزار واحد در گام اول اضافه کرد: زمین مورد نیاز بوسیله الحاق شهرها و همین طور خرید زمین از بخش های مختلف انجام شده و در کنار آن بانکهای عامل نیز موظف شدند تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی را در مراکز استانها و ۳۵۰ میلیون تومانی را در شهرهای کوچک پرداخت کنند.
وی سهمیه استان اردبیل را ۸۰ هزار واحد تولید مسکن در قالب این طرح اعلام نمود و افزود: اقدامات خوبی در شروع راه اندازی این مجموعه های مسکونی شروع شده و با احصا دقیق خانوارهای کم درآمد و تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد اهتمام بر این خواهد بود تا با کمک دولت واحدهای مسکونی کیفی ساخت و تحویل این خانوارهای نیازمند شود.
وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: به هیچ وجه مسکن تولید شده در قالب این طرح وارد بازار دلالی نخواهد شد بلکه افراد واجد شرایط شناسایی و به تناسب موقعیت آنها راه اندازی مسکن به سرانجام خواهد رسید.


منبع:

1400/07/30
23:31:11
5.0 / 5
228
تگهای خبر: پروژه , تولید , ثبت نام , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد