نسل چهارم قطارهای شبكه مترو امروز رونمایی گردید

نسل چهارم قطارهای شبكه مترو امروز رونمایی گردید

به گزارش بتن آنلاین طی مراسمی با حضور معاون علمی رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و شهردار تهران قطار ملی مترو با ۸۵ درصد داخلی سازی قطعات امروز مورد بازدید قرار گرفت.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، طی مراسمی در محل شرکت واگن سازی تهران قطار ملی مترو مورد بازدید مقامات مسئول قرار گرفت.
یکی از ملزومات بهره وری حداکثری از شبکه راه آهن ریلی درون شهری تأمین بموقع ناوگان حمل و نقلی و تعمیرات دوره ای قطعات مستعمل قطارهای مترویی است و با عنایت به افزایش طول شبکه و تعداد ایستگاه های مترو در کلانشهرها احتیاج به افزایش و همینطور تجهیز واگن ها بوده است که به علت تحریم های سخت بین المللی در سالهای اخیر امکان توسعه این ناوگان نبود. بدین منظور با توجه به ضرورت تحقق ماده ۵۴ قانون برنامه ششم توسعه از تیر ماه سال ۹۸ همکاری مشترکی بین معاونت علمی ریاست جمهوری، راه آهن شهری و صندوق نوآوری و شکوفایی شکل گرفت تا طی قرارداد ۱۸ ماهه، پروژه قطار مترو به سرانجام برسد. در این پروژه سهم ۲۵ درصدی تا ۳۰ درصدی شرکتهای داخلی از دانش طراحی، ساخت و تأمین قطعات قطارهای مترو به ۸۵ درصد افزایش یافته است.
به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، قطار ملی مترو با عنایت به توانمندی ها و ظرفیت های موجود در کشور و با همکاری شرکتهای مختلف داخلی همچون ۱۸ شرکت دانش بنیان و چهار مجموعه صنعتی به نامهای شرکت واگن سازی تهران، جهاد دانشگاهی، مپنا و ایریکو با در نظر گرفتن ۱۸ زیرسیستم طراحی شده و تغییرات اعمال شده در آن بر مبنای تجربیات ۲۰ سال قبل در استفاده از سه نسل واگن ها صورت پذیرفته است.
طراحی و ساخت سیستم رانش، تهویه مطبوع، بدنه قطار، بوژی، ترمز، راهروی بین واگنی، درهای قطار، دکوراسیون داخلی و هوشمندسازی سیستم اطلاعات همچون مهم ترین اقدامات صورت گرفته توسط شرکتهای داخلی برای تولید قطار ملی مترو بوده است.
در طرح پیشنهادی قطار مترو چنین پیشبینی شده است که بعد از عقد قرارداد تولید یک رام قطار، قرارداد تولید انبوه آن هم آماده شود و به دنبال تأمین مالی لازم به اجرا درآید.
در این مراسم همینطور از چهار ایستگاه در خط ۶ مترو تهران بهره برداری خواهد شد. خط ۶ مترو تهران ایستگاه تربیت مدرس در مرز محدوده طرح ترافیک قرار دارد.1399/12/23
12:15:33
0.0 / 5
898
تگهای خبر: پروژه , توسعه , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد